Codziennie dotykasz tych przedmiotów! To właśnie na nich gromadzi się najwięcej groźnych bakterii!

W dobie pandemii koronawirusa, która jeszcze tak naprawdę się nie skończyła szczególnie musimy na siebie uważać. Częsta dezynfekcja rąk i dbanie o środowisko pracy pozwoli nam uniknąć kontaktu z zarazkami, których w naszym otoczeniu jest całe mnóstwo. Najwięcej groźnych bakterii gromadzi się na przedmiotach, które dotykamy każdego dnia.

Warto wiedzieć, że od tego jak będziemy postępować i dbać o przestrzeganie podstawowych zasad higieny zależy nasze zdrowie. W trudnych czasach pandemii koronawirusa powinniśmy stosować się do nich szczególnie i dbać o środowisko swojej pracy. Bowiem najwięcej groźnych bakterii gromadzi się na przedmiotach codziennego użytku, których dotykamy, bądź trzymamy w dłoniach setki razy. Dzięki zdroworozsądkowemu podejściu możemy ustrzec się wielu groźnych chorób wywoływanych przez bakterie, wirusy i grzyby. Zdrowie mamy tylko jedno, więc warto o nie zadbać i chronić.Chcąc robić to skutecznie powinniśmy przede wszystkim pamiętać o zasadach higieny w miejscach takich jak toalety w naszej pracy czy galeriach handlowych. Należy więc po każdym skorzystaniu z niej umyć ręce wodą i mydłem, bądź dokładnie zdezynfekować je środkiem odkażającym. 

 

ZOBACZ:Gdańsk: Kompletnie pijane opiekunki zajmowały czwórką dzieci! Badanie alkomatem dało szokujący rezultat!

Wbrew pozorom najwięcej groźnych bakterii nie znajduje się w naszej pracy, a kuchni w domu. Szczególnym miejscem, które upodobały sobie chorobotwórcze drobnoustroje jest bateria kuchennego zlewozmywaka! To właśnie tam jest idealne miejsce dla rozwoju bakterii, które uwielbiają wilgoć jaki zapewnia im woda. Warto więc pamiętać o ważnej zasadzie, jeśli zdarzy nam się dotknąć końcówki kranu brudnymi rękami czy jedzeniem powinniśmy ją przeczyścić. Najlepiej odkręcając końcówkę i umieścić ją w wodzie z detergentem. Kolejnym uwielbianym przedmiotem, na którym osiada się miliony bakterii jest gąbka do mycia naczyń! Co zrobić, by uniknąć zakażenia groźnymi bakteriami takimi jak bakterie E.coli. Przede wszystkim często je zmieniać najlepiej, co dwa tygodnie. Co ważne absolutnie nie używajmy ich do czyszczenia blatów kuchennych, które najlepiej wyczyścić przy użyciu jednorazowych ręczników papierowych. Na najniższym stopniu podium przedmiotów, gdzie gromadzi się mnóstwo bakterii są klawiatura komputera i smartfon. Na ich powierzchniach znajduje się niemal wszystko od bakterii z naszych dłoni i paznokci, po okruchy z jedzenia. Warto więc zarówno telefon, jak i klawiaturę przecierać mokrymi gazikami nasączonymi spirytusem. Komentarze