Rossmann jest eko! Stanęły pierwsze automaty do NAPEŁNIANIA BUTELEK

Rossmann jest eko! Stanęły pierwsze automaty do napełniania swoich butelek środkami czystości i kosmetykami. Uważamy, że to naprawdę wspaniała inicjatywa, dzięki której wspólnie zadbamy o środowisko. 

 

Rossmann startuje z nowym pomysłem – automaty do napełniania butelek środkami piorącymi i kosmetycznymi. 

 

Sprawdź też: 7 korzyści zdrowotnych… PRZYTULANIA!

 

Pierwsze automaty do napełniania butelek stanęły w drogeriach Rossmann w Czechach. Dzięki nim, Czesi będą mogli napełnić swoje butelkami płynami do mycia naczyń, szamponami, płynami do płukania, płynami do kąpieli. To naprawdę prosty, ale i ekologiczny zamysł. Klienci nie będą musieli płacić za pojemnik, a jedynie za zakupione płyny. Oszczędzą więc pieniądze i zapobiegną nadprodukcji plastikowych opakowań. 

Korzystając z pojemników wielorazowego użytku dbamy o planetę, ponieważ zmniejszamy zużycie plastiku. Przypuszczamy, że jeśli pomysł z automatami w Czechach się sprawdzi, możemy oczekiwać, że już niebawem zobaczymy je również w Polsce.

 

W czeskich drogeriach Rossmann stanęły maszyny automatyczne produkowane przez firmę Henkel. Automaty odmierzają określoną ilość produktu czyszczącego lub kosmetycznego, a następnie przelewają je do opakowania wielorazowego użytku. Opłatę za produkt uiszczamy przy kasie. 

 

Urządzenia do napełniania własnych butelek w Rossmannie są dopiero w fazie testowej, jednak mocno liczymy, że inicjatywa okaże się strzałem w dziesiątkę. Mamy nadzieję, że niebawem pojawią się również w polskich sklepach i będą cieszyły się sporym zainteresowaniem klienteli.

 

A wam jak podoba się pomysł z automatami do napełniania? Koniecznie napiszcie w komentarzu pod artykułem!

 

Zobacz też: CHOROBA DODY? Gwiazda opublikowała zdjęcie CZASZKI!

 Komentarze