Nowe doniesienia ws. tras do CHIN obsługiwanych przez LOT! Przewoźnik planuje…

Pojawiły się nowe doniesienia w sprawie lotów przeprowadzanych przez Polskie Linie Lotnicze LOT. Jak się okazuje, przewoźnik planuje zawiesić rejsy do końca lutego.

Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały o zawieszeniu lotów na trasie Warszawa-Pekin do 29 lutego. Pod koniec stycznia przewoźnik poinformował, że w związku z epidemią koronawirusa w Chinach zawiesza rejsy do Pekinu do 9 lutego. Jak się okazuje, okres ten wydłuży się do końca miesiąca.

 

„Bezpieczeństwo pasażerów oraz członków załóg Polskich Linii Lotniczych LOT jest naszym najwyższym priorytetem. W związku z komunikatami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) o rozprzestrzenianiu się koronawirusa 2019-nCoV, zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT podjął decyzję o przedłużeniu zawieszenia wszystkich rejsów wykonywanych pomiędzy Warszawą i Pekinem do 29 lutego br.”przekazała w komunikacie spółka.

 

ZOBACZ TAKŻE: Płacisz kartą? Oszuści znaleźli nowy sposób! Okradną Cię z każdego zakątka świata!

 

Przewoźnik zaznacza także że „bacznie monitoruje sytuację epidemiologiczną na całym świecie”. Nowy typ koronawirusa wykryto w chińskim mieście Wuhan w grudniu 2019 roku. Objawy zarażenia to gorączka powyżej 38 stopni i trudności w oddychaniu. Koronawirus powoduje zapalenie płuc, które jest nieco lżejsze od zespołu ciężkiej ostrej niewydolności oddechowej – SARS, którą powoduje inny wirus z rodziny koronawirusów.

Do tej pory potwierdzono 20 698 przypadków zachorowania. 427 osób zmarło w wyniku powikłań a 726 osób wyzdrowiało. W Europie przypadki zakażenia wirusem odnotowano m.in w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Finlandii, Szwecji i we Włoszech,

fot. facebook 

Komentarze