Nowy program TVP INFO! „Aż mi ciśnienie skoczyło”

Nowy program emitowany na antenie TVP INFO spotkał się z ogromną krytyków wielu publicystów, dziennikarzy i ludzi mediów. Choć odniósł on sukces, jeśli idzie o oglądalność w swoim paśmie antenowym, to wiele zastrzeżeń było co do samej formy programu.

 

Program „Kasta”, bo o nim mowa, wzbudził ogromne sensacje. Dla środowisk zjednoczonych wokół obozu rządzącego – Zjednoczonej Prawicy to prawdziwy „majstersztyk”, natomiast dla opozycji to jedynie krąg wzajemnej adoracji i spijanie sobie z dzióbków. „Kasta” w swojej formie nawiązuje do patologicznych ekscesów sędziów. Zresztą Telewizja Polska uwielbia przedstawiać sędziów jako „nadzwyczajną kastę”, która ma gdzieś przeciętnego obywatela.

 

Jednym z wojowników o sprawiedliwość i sprawiedliwe sądy jest znany dziennikarz Telewizji Publicznej Miłosz Kłeczek. To on jest w głównej mierze odpowiedzialny za tematy związane z polityką, a także z sądownictwem. Program był już od jakiegoś czasu promowany na antenie Telewizji Polskiej. Widzowie mogli się zatem spodziewać jaka będzie użyta narracja. Jak powiedział sam redaktor Kłeczek:

 

Program o tym, jak ludzie, którzy powinni stać na straży prawa, a sami nazwali się nadzwyczajną kastą, w zwyczajny sposób i w majestacie prawa zniszczyli życie zwykłym ludziom (…) Najgłośniej krytykowało środowisko sędziowskie. Uspokajamy: ten program nie powstał, aby atakować, tylko po to aby pomóc naprawiać naszą wspólną rzeczywistość, w której wciąż za dużo jest krzywdy i poczucia niesprawiedliwości.
Jakie były recenzje po pierwszym programie „Kasty” na TVP INFO? Ludzie związany z obozem Prawa i Sprawiedliwości mówili: „Kasta bardzo ok. Dobre historie. Polecam, a wiem co mówię, bo od lat w tym robię. Oglądajcie” (Wojciech Biedroń, tygodnik „Sieci”). Pojawiają się też i takie głosy: „Aż mi ciśnienie skoczyło po obejrzeniu #Kasta, a to dopiero początek. Do zaorania to towarzystwo wzajemnej adoracji, do zaorania”. Także: „Atak na sądownictwo nabiera rozmachu. Prawicowi publicyści wprost podburzają Polaków. Potem będzie skok na media i kamień na kamieniu nie zostanie z demokracji”.

Źródło: Wirtualne Media


Komentarze