Odkryli tajny właz w kwaterze głównej Hitlera. To za nim ukryta jest bursztynowa komnata?

Pracownicy Muzeum II Wojny Światowej w Mamerkach na Mazurach odkryli tajemniczy, zamknięty właz, zakopany pod półmetrową warstwą ziemi. W tym miejscu mieściła się kwatera główna Hitlera. Odkrycie jest tyleż niespodziewane, co obiecujące, bowiem do tej pory żadne z wejść do podziemi nie było tak dobrze zamaskowane, a co więcej zamknięte. To może oznaczać, że od II Wojny Światowej nikogo nie było wewnątrz!

Mamerki to miejsce, gdzie w gęstych mazurskich lasach ukryto Kwaterę Główną Wojsk Lądowych, centrum dowodzenia, w którym bardzo często goszczono Adolfa Hitlera. Pracownicy muzeum przeczesywali teren kwatery przy pomocy georadaru.  To wtedy pod jednym z drzew odkryli tajemniczą anomalię, która okazała się stalowym włazem o kształcie kwadratu o boku 1,5m!

 

ZOBACZ TEŻ: Ta roślina masakruje skórę nawet na odległość! W takie upały jest szczególnie groźna – uważaj w czasie spacerów!

 

Znalezisko jest bardzo intrygujące, bowiem ktoś ewidentnie zadał sobie trud, aby ukryć właz półmetrową warstwą ziemi. Była na tyle gruba, że tuż nad włazem wyrosło drzewo, dodatkowo maskując  to miejsce. Co więcej, właz jest zamknięty, a do tej pory wszelkie otwory wejściowe do tuneli technicznych, schronów, itd., były otwarte i zazwyczaj rozszabrowane.

 

O tym, jak będą przebiegały prace i co może znajdować się za włazem przeczytasz na kolejnej stronie. 

Komentarze