Oto jakie zmiany zachodzą w CIELE, kiedy codziennie zaczniesz na ŚNIADANIE jeść…

Oto jakie zmiany zachodzą w CIELE, kiedy codziennie zaczniesz na ŚNIADANIE jeść…

Zawsze zaczynasz dzień od śniadania? To bardzo słuszna decyzja, ale warto wprowadzić stały rytuał, który zapewni ci niezliczone korzyści zdrowotne. Co więcej możesz jeść ten posiłek codziennie i z pewnością ci się nie znudzi.

Teraz, gdy mamy więcej czasu, ponieważ przebywamy w domu większość z nas może pozwolić sobie na przygotowanie wartościowego śniadania na cały dzień. Dzięki temu korzystnie go rozpoczniemy, a syty posiłek sprawi, że nie będziemy długo głodni.

 

Oto jak codzienne jedzenie owsianki wpływa na nasze ciało:

 

1. Obniża poziom złego cholesterolu. W owsiance znajdziemy lekkostrawne białko, cenne dla organizmu tłuszcze, błonnik, witaminy z grupy B oraz zestaw składników mineralnych: wapnia, magnezu, sodu, potasu czy miedzi. Jedząc owies organizm wchłania mniej tłuszczu, a to skutkuje obniżeniem poziomu cholesterolu we krwi.

 

2. Owsianka jest idealna dla cukrzyków, ponieważ zawiera niski indeks glikemiczny. Zawarte w niej cukry złożone- fruktany pozytywnie wpływają na gospodarkę lipidową organizmu. Owsianka dostarcza też energii bez konieczności wzmożonej produkcji insuliny, wyrównując poziom stężenia glukozy we krwi.

 

3.Wspomaga odchudzanie. Z badań opublikowanych w „Journal of the American Collage of Nutrition” wynika, że osoby, które codziennie jedzą owsiankę na śniadanie, dłużej odczuwają sytość. To wszystko za sprawą błonnika, który pęcznieje w żołądku. W rezultacie jemy mniej.

 

ZOBACZ TEŻ:5-letni chłopiec spędził kilkanaście godzin ze zwłokami mamy! Kobieta była zakażona (…)!

 

4.Korzystnie wpływa na pracę serca i wygląd skóry. Osoby spożywające owsiankę są o 30 proc. mniej narażone na różnego rodzaju choroby ze strony układu kardiologicznego. Wszystko to ma związek z obniżeniem poziomu złego cholesterolu we krwi. Płatki owsiane to moc antyoksydantów dzięki czemu skóra zachowuje zdrowy wygląd.

 

 

ZOBACZ TEŻ:Czy pamiętasz o zmianie CZASU 2020? Zobacz, kiedy popśpisz o godzinę krócej!

 

Źródło:abczdrowie.pl/pixabayKomentarze