Paczka na KLATCE? Poczta Polska testuje..

Polacy pokochali paczkomaty, które w porównaniu do zwykłego kuriera są znacznym udogodnieniem i działają 24 h na dobę. Przesyłkę możemy więc odebrać kiedy chcemy, a paczkomat znajduje się zazwyczaj w bliskiej lokalizacji od miejsca naszego zamieszkania. Okazuje się, że podobne rozwiązanie ma testować Poczta Polska!

Jednak w porównaniu do tradycyjnych paczkomatków, które możemy spotkać przy dużych galeriach handlowych, bądź osiedlowych sklepach Poczta Polska chce je stawiać na klatkach schodowych w naszych blokach! Automaty działałyby na podobnej zasadzie co skrzynki pocztowe. Jest jednak jedna podstawowa różnica, pracownik poczty mógłby tam zostawić paczkę o znacznie większych gabarytach niż list. Na pewno byłoby to sporym udogodnieniem dla klientów korzystających z usług Poczty Polskiej.

 

 

 

Wynikają z tego same korzyści, ponieważ w razie naszej nieobecności w mieszkaniu nie musielibyśmy szukać paczki na poczcie, tylko spokojnie odebralibyśmy ją z paczkomatu po pracy. Dzięki takiemu automatowi moglibyśmy również bez problemu nadać list czy większą przesyłkę i to praktycznie bez wychodzenia z domu. Póki co Poczta Polska testuje innowacyjne rozwiązanie w jednym z żoliborskich bloków. Przedstawiciele spółki muszą najpierw zobaczyć czy nowa forma odbierania i nadawania przesyłek będzie się sprawdzać.

 

ZOBACZ TAKŻE:Zamiast dwóch sukienek listonosz przyniósł jej paczkę z 25 tysiącami dziwnych tabletek. Gdy zwróciła ją na poczcie, przyjechała policja!:

 

źródła: spiderweb.pl, foto pixabay.com

 

 

 Komentarze