Przełom w walce z KORONAWIRUSEM?! Wyleczyli pacjentkę lekami na (…)!

Epidemia Koronowirusa wywołuje strach wśród mieszkańców całego świata. Lekarze i naukowcy robią wszystko, by wymyślić skuteczne antidotum na śmiertelnie groźnego wirusa. Jednej z pacjentek zarażonej groźną chorobą podano znany lek przeciwwirusowy. Efekty leczenia zaskoczyły lekarzy!

Po przeprowadzonej kuracji u 70-latki nie wykryto wirusów, które wywołały epidemię w Wuhan. Poprawa stanu zdrowia kobiety nastąpiła już 48 godzin po zaaplikowaniu lekarstwa. Chinka mieszkająca w Wuhan, która przyleciała do Tajlandii została przyjęta do szpitala z zapaleniem płuc. Początkowo jest stan był określany jako bardzo ciężki, a pacjentka przebywała w izolatce. Lekarze ze szpitala w Bangkoku, którzy poddali ją eksperymentalnemu leczeniu zastosowali zestaw leków przeciwwirusowych, a także te używane podczas leczenia chorych na HIV o nazwie lopinawir i rytonawir.

 

 

ZOBACZ:KORONAWIRUS! Założył maskę gazową i wszedł do samolotu! Pasażerowie wpadli (…)!

 

 

Efekty leczenia przerosły najśmielsze oczekiwania tajskich lekarzy, ponieważ stan pacjentki uległ znacznej poprawie zaledwie po 48 godzinach od zastosowania kuracji. Przeprowadzono również badania na obecność koronawirusa w jej organizmie i ku zaskoczeniu wszystkich wynik okazał się negatywny. Eksperci zastanawiają się czy będzie to szansa dla innych pacjentów. Podobne leczenie zastosowano jeszcze u jednej osoby jednak pojawiła się reakcja alergiczna. Specjaliści proszą o zachowanie spokoju, ponieważ ich zdaniem jest jeszcze za wcześnie, aby stwierdzić, że podobna terapia przyniesie efekt u wszystkich pacjentów.

 

 

ZOBACZ TAKŻE:DRAMATYCZNE wieści na temat Marty Manowskiej! ZARAZIŁA SIĘ…?

 

 

 

źródła: fakt.pl, foto: pixabay.com

 Komentarze