stypa

Stypa z koszmaru: prawie sto osób zmarło w męczarniach w czasie uroczystości!

Prawdziwym dramatem skończyła się stypa w stanie Uttarakhand w Indiach. Na imprezie, która zgromadziła setki osób z kilku miejscowości podano trefny alkohol. Wielu biesiadników zatruło się, a 97 osób zmarło.

Stypa odbywała się w miejscowości Balpur. 13 dnia od śmierci jednego z mieszkańców zorganizowano tradycyjne obrzędy Tehravin, które zgromadziły setki osób z okolicznych wsi, a nawet z sąsiedniego stanu Uttar Pardesh.

 

Tragedia wywołała bardzo gwałtowną reakcję władz. Kilku urzędników i pracowników lokalnych służb pożegnało się z pracą. Skonfiskowano także ponad 400 litrów nielegalnego alkoholu oraz zatrzymano 30 osób, które posądza się o jego produkcję.

 

ZOBACZ: Para młoda zorganizowała bezalkoholowe wesele. Nie uwierzysz, jak zachowali się goście!

 

Policja podała, że głównym winowajcą tragedii jest niejaki Pintu, mężczyzna, który rzekomo odpowiadał za sprowadzenie alkoholu do wioski. Jednak jego rodzina broni go wskazując, że sam Pintu zmarł z powodu zatrucia, a wraz z nim pięciu jego krewnych.

 

 

Sprawa wywołała gwałtowne protesty miejscowej ludności, która uważa że wszystko jest winą policyjnych i urzędniczych zaniedbań. Ludzie oskarżają władzę, że doskonale wiedziała o procederze, a być może nawet czerpała z niego korzyści finansowe.

 

wprost.pl/ foto: pixabay/zdjęcie ilustracyjne 

Komentarze