To wyrosło w polskim lesie! „Ostateczny dowód na ocieplanie się klimatu”

To wyrosło w polskim lesie! „Ostateczny dowód na ocieplanie się klimatu”

Puszcza Augustowska raczej nie kojarzy nam się z tropikami. Wprost przeciwnie – niedaleko stąd do Suwałk, uznawanych za polski biegun zimna. A jednak leśniczy z Nadleśnictwa Szczebry dokonał co najmniej niecodziennego odkrycia – w polskim lesie można znaleźć nie tylko grzyby! 

W czasie codziennych obowiązków leśniczy doglądający terenu swojego nadleśnictwa spostrzegł, że w trawie wyrósł arbuz! Tym niecodziennym odkryciem leśnicy pochwalili się na swojej stronie internetowej:

 

Grzybów co prawda nie ma, za to arbuzy obrodziły.Taki oto okaz znalazł leśniczy podczas wykonywania swoich codziennych obowiązków.

Jest to ostateczny dowód no ocieplanie się klimatu. Co bardziej spostrzegawczy dostrzegą dodatkowo pomidory w tle.

Może arbuz nie jest zbyt okazały, a pomidory są zielone, ale zapewniamy Państwa, że nie jest to częsty widok w ostępach Puszczy Augustowskiej.

 

arbuz w lesie

 

Jakiś czas temu pisaliśmy, że do polskich lasów szturmem wdziera się amerykański borowik. Teraz okazuje się, że warunki klimatyczne w naszym kraju robią się odpowiednie dla arbuzów i pomidorów. Tylko czekać, aż w Puszczy Białowieskiej powalone przez kornika świerki zostaną zastąpione palmami! 😉

 

ZOBACZ TEŻ: Coś bardzo złego dzieje się w polskich lasach. Grzybiarze biją na alarm!

 

Nadleśnictwo szczebry/ foto: nadleśnictwo szczebry Komentarze