Trzymał w piwnicy 13 TON złota. To była tylko część potężnej fortuny cichego urzędnika

Chińska telewizja pokazała nagranie zarejestrowane przez policję w tajnej piwnicy znajdującej się pod rezydencją pewnego urzędnika. Okazało się, że przez lata pracy i przyjmowania łapówek człowiek ten zgromadził górę złota godną najbogatszych ludzi świata! 

Zhang Qi był chińskim urzędnikiem. Inspektorzy z Narodowej Komisji Nadzoru, która jest organizacją antykorupcyjną podejrzewali, że mężczyzna od lat czerpie potężne zyski z korupcji. Nikt jednak nie sądził, że nielegalna fortuna urzędnika będzie tak wielka.

 

ZOBACZ TEŻ: 14-latka zasnęła obok ładującego się telefonu. Rano była MARTWA

 

https://www.youtube.com/watch?v=gW40IwZ1NYw

 

 

W tajnej piwnicy pod rezydencją urzędnika śledczy odkryli 13 ton złota oraz potężną ilość gotówki w różnych walutach, o wartości 268 miliardów juanów czyli 28 miliardów euro! Suma jest wręcz niewyobrażalna. Pokazuje to jak potężnym problemem w Chinach jest korupcja. Ciekawe jak szybko ten kraj rozwijałby się, gdy udało mu się ją wyeliminować. Co ciekawe, nieuczciwy urzędnik, zgodnie z prawem zostanie stracony! Jak widać nawet taka kara nie tłumi u niektórych żądzy bogactwa.Komentarze