Ujawniono rozmowy mordercy Adamowicza z innymi więźniami. PRZERAŻAJĄCE

adamowicza, adwokat, stefan w., stefana w.

13 stycznia minął rok od tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Wiemy już, że został zamordowany przez chorego psychicznie furiata, który jak dotąd siedzi w areszcie i czeka na proces. Dziennikarze „Faktu” dotarli do rozmów, które Stefan W. prowadził z kolegami z celi. 

Stefan W. poprzedni wyrok odsiadywał za napady na banki. Przez dwa lata był sklasyfikowany jako wiezień niebezpieczny, dlatego jego cela była stale monitorowana, nie było tam nic poza ubikacją, zlewem i łóżkiem. Z czasem rygor wokół W. nieco zmalał i mógł nawiązać kontakty z innymi więźniami. Utrzymał je nawet po wyjściu z więzienia. To co im pisał było przerażające.

Stefan W. wprost pisał, co zamierza zrobić. Jego chory umysł obwinił za swoje własne błędy innych ludzi. Uważał, że przeciwko niemu zawiązał się spisek gdańskich oficjeli i przedstawicieli służb.

 

 Szykuję się do wyborów. Nie spocznę dopóki te wszystkie kur… z Gdańska, SW, policja prokuratura, sądy się nie powieszą. Zrobiły ze mnie kur… więźnia politycznego, torturowali mnie, otruwali – teraz będzie rozpie….. Teraz jestem obserwowany, policja się mnie boi – kupiłem se noże – fajne taktyczne. Kiedyś byłem mistrzem wszystkiego co robiłem, a teraz już emerytura, ledwo żyję, cukrzyca – kur.. je… otruwali mnie dwa lata, 20 kilo zjechałem na wadze, wzrok straciłem, serce słabo działa. Mówię Ci dopinam jeszcze tylko kilka rzeczy tutaj do końca i wracam na dożywotkę, trzeba pojechać z kur… – walić, je.., nic się nie bać[pis. oryginalna – przyp. red.]

– pisał do jednego ze swoich kolegów z celi. Do tych rozmów dotarli dziennikarze „Faktu”, którzy zacytowali je jako pierwsi.

 

Wciąż jeszcze nie ma jednoznacznej opinii biegłych w sprawie Stefana W. Nie wiadomo, czy w momencie popełniania czynu był poczytalny, czy nie. Od tego zależy, czy trafi do zamkniętego zakładu psychiatrycznego, czy będzie sądzony. W tym drugim wypadku grozi mu nawet dożywocie.Komentarze