USA: Wyszło na JAW, co stało się z pierwszą osobą zaszczepioną przeciwko koronawirusowi! „Krótko po szczepieniu…”

USA. Pierwsza osoba zaszczepiona przeciwko COVID-19. Są informacje, co dzieje się z kobietą.

W Stanach Zjednoczonych szczepionkę przeciwko koronawirusowi jako pierwsi dostaną pracownicy służby zdrowia oraz osoby w podeszłym wieku, które przebywają w domach opieki. Pierwszą zaszczepioną przeciwko COVID-19 została pielęgniarka Sandra Lindsay ze szpitala Jewish Medical Center na Long Island (w stanie Nowy Jork). Wiadomo, co wydarzyło się później.

Pielęgniarkę zaszczepiono w trakcie konferencji prasowej gubernatora stanu Andrew Cuomo. Według wielu niezależnych źródeł, kobieta jest pierwszą zaszczepioną przeciwko COVID-19 kobietą w USA. Wcześniej pojawiły się spekulacje, że pierwszymi zaszczepionymi będą wysocy rangą urzędnicy Białego Domu. Jednak prezydent Donald Trump zażądał zmian tego planu, chyba, że podanie preparatu okazałoby się „szczególnie konieczne”. On sam zadeklarował się zaszczepić „odpowiednim czasie”.

Pielęgniarka Sandra Lindsay poddała się szczepieniu w trakcie transmisji na żywo. Co stało się krótko po zaszczepieniu? Kobieta powiedziała lekarzowi, że jej samopoczucie jest znakomite i nie dostrzega ona różnicy w porównaniu do innych preparatów.

Zgodnie z planem do końca tego roku w USA zaszczepić ma się 20 mln osób. Już na koniec stycznia 2021 roku liczba zaszczepionych przeciwko koronawirusowi ma wzrosnąć do 50 mln, by na koniec marca oscylować w granicach 100 mln osób. Już wiosną szczepionka przeciwko COVID-19 ma być dostępna dla każdego amerykanina.Komentarze