Ważny apel papieża Franciszka do Polaków

Papież Franciszek podczas środowej audiencji generalnej zapewnił o swej modlitwie za duszpasterzy i wiernych w Polsce. Apelował o zachowanie żywej tradycji duchowej oraz kulturalnej chrześcijaństwa i przywołał postać świętego Wojciecha.

 

Zwracając się do Polaków obecnych na audiencji na placu Świętego Piotra, Franciszek powiedział:

„W minioną niedzielę, w święto Miłosierdzia Bożego, wspominaliśmy również świętego Wojciecha, patrona Polski. Była to też okazja do świętowania 600-lecia ustanowienia prymasostwa w Gnieźnie. Opiece tego wielkiego biskupa i męczennika, który zaniósł ewangeliczne przesłanie i świadectwo chrześcijańskiego życia na wasze ziemie, zawierzam wszystkich pasterzy i wiernych Kościoła w Polsce”.

 

Następnie papież wezwał Polaków, by dla przyszłych pokoleń zachowali „żywą tradycję duchową i kulturalną, jaka wyrosła na jego krwi”.

 

W katechezie mówił zaś, że Bóg nie jest nieobecny, ale „rozmiłowany w człowieku do tego stopnia, że nie potrafi się od niego oddzielić”. „My, ludzie, jesteśmy zdolni do zrywania więzi i mostów. On natomiast nie”.

 

Franciszek wskazał wiernym, że życie jest pielgrzymką, w której człowiek nigdy nie jest sam. W audiencji uczestniczyło około 18 tysięcy osób.

 

PAP
kdKomentarze