Wyślij kartkę prawdziwym BOHATEROM – trwa kolejna edycja akcji BohaterON. To prostsze niż myślisz!

Zapewne niejeden z Was zastanawiał się nad tym, jakby to było nawiązać kontakt z bohaterem historii – kimś, kto walczył za naszą Ojczyznę i mógłby z Wami porozmawiać. Często z racji na odległość, brak czasu i inne przeszkody wydaje się to zbyt trudne. Jeśli też tak myślicie – jesteście w błędzie! Właśnie trwa czwarta edycja akcji BohaterON! 

Fundacja Sensoria od 2016 roku zbiera i przesyła kartki pocztowe i listy od Polaków do powstańców warszawskich. W poprzednich edycjach przygotowywano okolicznościowe pocztówki, w tym roku jedyną zmianą w akcji jest ich brak.

 

W przeciwieństwie do poprzednich lat, w 2019 roku nie drukujemy i nie udostępniamy dedykowanych akcji pocztówek – nie znajdziesz ich w sieciach dystrybucji naszych partnerów. Zaoszczędzone na produkcji i rozpowszechnianiu kartek środki przeznaczymy na realizację działań pomocowych skierowanych do Powstańców Warszawskich.

 

– tłumaczą pomysłodawcy akcji. Jeśli jednak nie macie możliwości by wysłać kartkę pocztą, możecie zrobić to online.

 

W ubiegłych edycjach projektu do powstańców trafiło ponad pół miliona listów i pocztówek. Jak przyznają sami kombatanci, jest to dla nich niezwykle cenna pamiątka. Często są bowiem osobami samotnymi, którym doskwiera brak kontaktu z drugim człowiekiem. Czytanie kartek pocztowych i listów wypełnia im długie, jesienne wieczory.

 

Co więcej, każdy kto poda adres zwrotny i/lub numer telefonu może liczyć na kontakt ze strony powstańca! Dlatego jeśli chcielibyście o cokolwiek zapytać, o czymkolwiek porozmawiać, czy po prostu umilić im czas wolny możecie być pewni, że skontaktują się z Wami!

 

Akcja trwa, jak zwykle, od 1 sierpnia do 2 października, a więc w ramach czasowych walk powstania warszawskiego. Macie więc jeszcze ponad miesiąc, aby napisać i wysłać kartkę na adres fundacji. Wszystkie szczegóły wraz z potrzebnymi adresami znajdziecie na oficjalnej stronie akcji BohaterON – SPRAWDŹ! 

 Komentarze