ZOBACZ: Plany militarne ROSJI!

Wzmocnienie pozycji Rosji na światowym rynku dostaw broni i sprzętu wojskowego – zapowiedział prezydent Władimir Putin. Podkreślił, że Rosja na tym rynku zajmuje drugie miejsce.

Według oceny prezydenta „solidne drugie miejsce” Rosji na światowym rynku, pozwolił utrzymać zeszłoroczny eksport wartości 15 mld dolarów, a stan uzbrojenia dowiódł „swych możliwości, wyjątkowej niezawodności i skuteczności” m.in. podczas operacji w Syrii.

 

„Produkcja rosyjska cieszy się stałym popytem, dostarczana jest do 52 krajów świata. W zeszłym roku podpisane zostały kontrakty na łączną sumę 9,5 mld dolarów. Tak więc portfel zamówień eksportowych krajowego przemysłu obronnego utrzymuje się na poziomie 50 mld dolarów” – poinformował Putin na posiedzeniu komisji ds. współpracy wojskowej i technicznej z zagranicą.

 

Prezydent korzystał z danych  Sztokholmskiego Instytutu Badań nad Pokojem (SIPRI) i wskazał, że 23%  światowego eksportu stanowi Rosja. Zauważył, że „znacząco na czele” plasują się przed nią Stany Zjednoczone, których udział wynosi 33 procent.

 

źródło:PAP

fot.: pixabayKomentarze