19 lutego będzie dniem wolnym? PiS chce wprowadzić NOWE święto!

Prawo i Sprawiedliwość planuje wprowadzić zupełnie nowe święto. Czy to może oznaczać, że dzień 19 lutego będzie dniem wolnym od pracy?

 

To już by było kolejne nowe święto i dzień wolny od pracy. Od kilku lat, święto Trzech Króli (6 stycznia) jest dniem wolnym. Dalej mamy: 1 i 3 maja, 15 sierpnia, 1 i 11 listopada. Dodatkowo Poniedziałek Wielkanocny, całe Boże Narodzenie (I i II dzień – Boże Narodzenie jest świętem ruchomym). Również Boże Ciało jest dniem wolnym od pracy i jest uzależnione od Wielkanocy, choć zawsze wypada w czwartek.

 

A teraz właśnie do Sejmu trafił projekt stworzenia nowego święta! 19 lutego miałby być Dniem Nauki Polskiej. A wszystko „w celu uznania dokonań polskich naukowców, ich dążenia do poznania prawdy i przekazywania wiedzy kolejnym pokoleniom”.

 

Jak czytamy w projekcie ustawy, pod którą się podpisał Ryszard Terlecki (PiS): „Dzień Nauki Polskiej stanie się wyrazem najwyższego uznania dla dokonań rodzimych naukowców w ponad 1000-letniej historii naszego narodu i państwa (…) [święto] nie pociąga za sobą obciążenia budżetu państwa ani budżetów jednostek samorządu terytorialnego”.

 

ZOBACZ: Tragedia Sławomira na Sylwestrze! „Kajra przepłakała całą noc!”

 

I właśnie mamy tę złą wiadomość: nawet jak PiS uchwali tę ustawę, to i tak nowe święto państwowe nie oznacza z góry, że będzie dniem wolnym. A według Was 19 lutego – Dzień Nauki Polskiej powinien być dniem wolnym? Koniecznie podzielcie się swoimi opiniami zostawiając komentarz!

 

Źródło: Onet

 

 

 

 Komentarze