Dramatyczny wypadek: dziewczynkę zabił tablet!

Wypadek spowodował wypadek. 3-latkę zabił tablet. 

Do zdarzenia doszło w miejscowości Vilanova de Arousa, w północno-zachodniej części Hiszpanii. 26-latka podróżująca białym audi uderzyła w tył jadącego przed nią autobusu, który nagle zahamował próbując uniknąć kolizji z dwoma pojazdami zamieszanymi w inny wypadek. Niefortunna seria wydarzeń doprowadziła do tragedii.

 

Z kobietą podróżowała jej córka. Jak poinformowała policja dziewczynka siedziała w foteliku zapięta pasami. Niestety 3-latka w momencie kolizji korzystała z tabletu, który uderzył ją mocno w twarz. Obrażenia okazały się na tyle poważne, że dziewczynka zapadła w śpiączkę i po 20 godzinach od zdarzenia zmarła.  

 

W wypadku ranna została także 26-latka oraz jeden z pasażerów autobusu. Obie ranne osoby przewieziono do miejscowego szpitala, gdzie udzielono im pomocy. 

 

Hiszpańska policja prowadzi śledztwo w tej sprawie. Radni miasta Vilanova de Arousa zadecydowali o uczczeniu śmierci 3-latki minutą ciszy. 

 

Dodajmy tylko, że jedyne obrażenia jakich doznała dziewczynka pochodziły od uderzenia tabletu.

 

Wypadek stał się powodem szerokiej dyskusji o bezpieczeństwie w takich sytuacjach. Często zdarza się, że rodzice, aby zająć swoje dzieci podczas dłuższej podróży pozwalają im korzystać z tabletów, komórek czy innych urządzeń elektronicznych. Warto może pomyśleć choćby o zakupie specjalnych uchwytów umożliwiających przymocowanie wspomnianych urządzeń np. do zagłówka przedniego siedzenia. 

foto youtube / źródło bbc.com / mirror.co.ukKomentarze