Duża ZMIANA w PIT! Od teraz będziesz…

Od początku października weszła w życie ustawa z dnia 30 sierpnia 2018 roku, która dotyczyła reformy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Stawka podatkowa wynosi teraz 17%, a nie 18%. Jest to duża zmiana w PIT na korzyść podatnika. Obejmuje ona osoby rozliczające się w ramach pierwszej stawki skali podatkowej.

Duża zmiana w PIT jest zdaniem ekspertów bardzo pozytywna. Skorzystają na niej również osoby zatrudnione w ramach działalności wykonywanej osobiście. Nowa ustawa jest zarazem uzupełnieniem zmian w podatku dochodowym od osób fizycznych, o których mowa w ustawie, która tyczy się likwidacji podatku PIT dla osób, które nie ukończyły 26 rok życia. O jej dużej roli mówił min. wiceminister finansów, Tadeusz Kościński.

 

„To ważna ustawa, która zakłada zmniejszenie klina podatkowego zarówno przez obniżenie stawki PIT, jak również przez podniesienie kosztów uzyskania przychodów. Niższa 17 proc. stawka PIT będzie obowiązywać już w ostatnim kwartale 2019 r., czyli przez 1/4 bieżącego roku. Przy tym należy przypomnieć, że do września nasze dochody w pierwszej skali podatkowej podlegają 18 proc. opodatkowaniu PIT. Już przy zaliczce obliczanej w październiku podatek zostanie obniżony o 1 pkt proc., czyli o prawie 6 proc.” 

 

 

 

źródła: strefabiznesu.pl, foto pixabay.com

 

 

 



Komentarze