Eksperci obliczyli kiedy nastąpi szczyt zachorowań w Polsce! Stanie się to już niedługo.

Wielu z nas zadaje sobie pytanie kiedy nastąpi szczyt zachorowań na koronawirusa w Polsce. Z prognoz amerykańskich specjalistów z Uniwerystetu Waszyngtońskiego wynika, że stanie się to niedługo.

Kiedy nastąpi szczyt zachorowań na koronawirusa w Polsce? To pytanie zadaje sobie spora grupa obywateli. Przymusowa izolacja odbija się echem nie tylko na polskiej gospodarce ale i na zdrowiu psychicznym Polaków. Z prognoz amerykańskich specjalistów z Uniwersytetu Waszyngtońskiego wynika, że szczyt epidemii nastąpi jeszcze w tym miesiącu. Badacze wskazali konkretną datę.

 

ZOBACZ TAKŻE: Rozdają MASECZKI ZA DARMO! Sprawdź, gdzie możesz je dostać!

 

Mateusz Morawiecki kilka dni temu przewidywał, że szczyt zachorowań na koronawirusa nastąpi w maju bądź w czerwcu. Jednak z prognoz amerykańskich ekspertów wynika, że dojdzie do tego znacznie szybciej.

Eksperci z Instytutu Wskaźników Zdrowotnych i Ewaluacji University of Washington  (Uniwersytetu Waszyngtońskiego) opracowują prognozy epidemiologiczne dla wielu krajów świata, w tym również dla Polski. Ich analizy jasno wskazują na to, że szczyt zgonów i zachorowań z powodu koronawirusa nastąpi 27 kwietnia. Trwać będzie kilka dni.

Amerykanie – jak podaje Polska Agencja Prasowa – przewidują, że 27 i 28 kwietnia dobowa liczba zgonów w Polsce może sięgnąć 72. Sytuacja może utrzymywać się do końca kwietnia. W tym czasie z powodu choroby wywołanej koronawirusem – COVID-19. Może być hospitalizowanych około 2,5 tys. pacjentów, wśród których prawie 630 chorych może wymagać pobytu na oddziale intensywnej terapii. Znaczna część z nich będzie (ponad 550 pacjentów) wymagać użycia respiratora.

 

fot. pixabay

 Komentarze