Harvard College nie przyjmie uczniów po tym, co zamieścili w internecie! SZOK!

Po odkryciu istnienia i treści jawnego czatu grupowego administratorzy Harvardu cofnęli oferty rekrutacyjne,  dziesięciu potencjalnych członków klasy 2021.

 

Harvard College odwołał oferty rekrutacyjne co najmniej dziesięciu przyszłych członków klasy 2021 po tym, jak potencjalni, przyszli uczniowie wymieniali się wiadomościami i memami, o obraźliwym i seksualnym charakterze. Kilku uczniów przyznało się przynależności do grupy dyskusyjnej zatytułowanej „Harvard – memy dla napalonych burżuazyjnych nastolatków” – na Facebooku.

 

W grupie potencjalni uczniowie wysłali sobie memy i inne obrazy kpiące z przemocy, Holocaustu i śmierci dzieci, zgodnie z zdjęciami z czatu otrzymanymi przez The Crimson. Niektóre z wiadomości traktowały o nadużywaniu dzieci było podniecające seksualnie, podczas gdy inne były kierowane do konkretnych grup etnicznych lub rasowych. 

 

Po odkryciu istnienia i treści czatu administratorzy Harvardu cofnęli oferty od co najmniej dziesięciu uczestników w połowie kwietnia, Urzędnicy uczelni wcześniej tłumaczyli, że decyzja jest ostateczna.

 

Rzeczniczka uczelni Rachael Dane napisała w oświadczeniu wysłanym pocztą elektroniczną w sobotę, że „nie komentujemy publicznie statusu przyjęć poszczególnych kandydatów”. Czat powstał z około 100-osobowej grupy dyskusyjnej, którą członkowie klasy 2021 założyli na początku grudnia, aby wymieniać pamięć o kulturze popularnej. Przyjęci uczniowie znaleźli się i kontaktowali się nawzajem przy użyciu oficjalnej grupy Harvard College klasy 2021 w serwisie Facebook.

 

To nie pierwszy tego typy incydent, podobna sytuacja miała miejsce w Harvardzie przeszło dwa lata temu, kiedy kandydujący uczniowie, wymieniali między sobą obraźliwe wiadomości w internecie. online. 

 

źródło: thecrimson

fot.: hcs.harvard.edu

KGKomentarze