Jak zdobyć pieniądze z programu „Mama 4+”? To bardzo PROSTE!

Jak zdobyć pieniądze z programu „Mama 4+”? To bardzo proste! Wystarczy tylko…

Rządowy program „Mama 4+” to pomoc dla rodziców, którzy wychowują czworo lub więcej dzieci i zrezygnowali z pracy zawodowej albo pracują za krótko, aby mieć prawo do minimalnej emerytury.

Zobacz także: SZOK we Wrocławiu. Poszła do parku i straciła…

Od początku istnienia programu, od marca 2019 do końca lutego 2021 roku, pieniądze dostało 63 tys. osób. 39,1 tys. z nich otrzymało tzw. świadczenia dopełniające.

– To oznacza, że ponad 39 tys. osób uprawnionych do świadczenia często godziło przez pewien okres obowiązki zawodowe z wychowaniem dzieci lub podejmowało zatrudnienie, gdy dzieci były już starsze – powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Ten program to również bardzo ważne działanie rządu w kwestii pomocy rodzinie.

– Dzięki niemu możemy pomóc rodzicom, którzy mają niższe niż minimalne świadczenie emerytalne lub nie mają go wcale, ponieważ skupiły się na wychowywaniu kilkorga dzieci. Wcześniej rodzice, a przede wszystkim kobiety, które rezygnując z pracy zawodowej na rzecz opieki nad dziećmi, były zostawione niejako same sobie. Zmieniło się to dwa lata temu, 1 marca 2019 r. bo wtedy właśnie wszedł w życie program „Mama 4+” wprowadzający rodzicielskie świadczenie uzupełniające. Cieszę się, że korzysta z niego coraz więcej osób, bo dzięki temu zapewniamy im i ich bliskim bezpieczeństwo finansowe na przyszłość – dodała.

Zobacz także: To ON zastąpi Artura Orzecha na Eurowizji?! TO DUŻE zaskoczenie!

Zwykle o pieniądze wnioskują osoby między 60. a 69. rokiem życia. Wystarczy tylko złożyć wniosek do Prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Szczegóły można znaleźć na gov.pl.

Fot. Pixabay

Źródło: MRiPSKomentarze