W końcu bicie dzieci w Rosji zagrożone grzywną lub aresztem!

Moskiewski patriarchat prawosławny negatywnie ocenił propozycje zmian w kodeksie karnym Federacji Rosyjskiej, które wprowadzają m.in. kary za bicie dzieci – donosi Belsat.eu.

Jak pisze portal wprost.pl, negatywnie zaopiniowane przez Cerkiew przepisy zostały przyjęte przez Dumę, a 4 lipca podpisał prezydent Władimir Putin. Nowe regulacje przewidują grzywnę, areszt lub roboty publiczne za uderzenie dziecka, które nie spowodowało uszczerbku na jego zdrowiu. Jeśli sytuacje takie powtarzałyby się, członek rodziny może zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej w oparciu o przepisy podobne do tych regulujących kary za akty chuligańskie. Warto zaznaczyć, że prawo nie dotyczy bicia jedynie dzieci, ale w ogóle „członka rodziny”.

Komisja moskiewskiego patriarchatu ds. rodziny, ochrony macierzyństwa i dzieci w opinii do nowego prawa wskazała, że „Pismo Święte i Święta Tradycja przewidują możliwość rozsądnego i stosowanego z miłością wykorzystywania fizycznych kar jako nieodłącznej części ustanowionych przez samego Boga praw rodziców”.

Natalia W.Komentarze