Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo w EUROPIE! Nie żyje dwóch obywateli…

Niepokojące doniesienia z południa Europy. Nie żyje dwójka Europejczyków zarażonych koronawirusem, 78-letni mężczyzna i 75-letnia kobieta.

We Włoszech w wyniku zarażenia się koronawirusem zmarli pierwsi Europejczycy. Nie żyje 78-letni mężczyzna, a dziś wskutek zakażenia zmarła 75-letnia kobieta. Pierwszą ofiarą koronawirusa w Europie był turysta z Chin, który zmarł tydzień temu. Epidemia przenosi się już na Europejczyków. Atakuje nawet osoby, które nie były w Chinach ani tych którzy mieli jakikolwiek związek z ogniskiem wirusa. Włoskie media informowały o śmierci rodaka, który niedawno trafił do szpitalu w Padwie w stanie krytycznym.  

 

ZOBACZ TAKŻE: Emerytura WYŻSZA o 15%! ZUS zdradził co należy zrobić. Wystarczy, że…

 

Pierwszym zmarłym okazał 78-latek pochodzący z miejscowości Vò, który nie był w Chinach ani nie wrócił z wycieczki z Azji. Dziś przed południem w Lombardii zmarła druga osoba. To mająca 75 lat Włoszka, która podobnie jak jej tragicznie zmarły rodak była leczona na północy Lombardii. Władze miasteczka Vò zadecydowały o zamknięciu szkół i placówek handlowych. Trwa dochodzenie z kim mogli mieć kontakt zmarli.

 

ZOBACZ TAKŻE: DRAMAT Eltona Johna! CHOROBA nagle przerwała mu koncert.

 

Szef lokalnych władz Luca Zaia powiedział w rozmowie z mediami, że w stan gotowości postawiono służby medyczne, a ok. 50 tys. mieszkańców regionu dostało wytyczne, by nie wychodzić z domów i unikać spotkań towarzyskich. Na stacjach kolejowych nie zatrzymują się pociągi.

 

Obecnie liczba osób zarażonych koronawirusem wynosi 77 968. Odnotowano 2 362 przypadki śmiertelne. We Włoszech łączna liczba osób zarażonych wynosi 62 osoby.

 

źródło: Corriere della Serra, wiadomosci.gazeta , gisanddata.maps.arcgis

fot. pixabay

 

Komentarze