Co na to BRYTYJCZYCY? W czasie PANDEMII królowa ELŻBIETA II zadecydowała o…

Pandemia koronawirusa to globalne zagrożenie, które dotknęło cały świat.  Królowa Elżbieta odwołała…

W ostanim czasie świat obiegła informacja, że książę Karol jest zakażony koronawirusem. W Wielkiej Brytanii zachorowało już ponad 22 tys. osób, w tym również premier Boris Johnson.

 

W czerwcu w pałacu Buckingham miała odbyć się coroczna parada Trooping the Colour, podczas której świętuje się urodziny królowej. W tym roku Elżbieta II będzie obchodzić je po raz 9.

 

Z powodu rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa, królowa zadecydowała, że uroczystość ta nie odbędzie się, chociaż do czerwca jeszcze dwa miesiące.

 

„W zgodzie z rządowym zaleceniem, zostało ustalone, że Urodzinowa Parada Królowej, znana również jako Trooping the Colour, nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Kilka innych opcji jest rozważanych, zgodnie ze stosownymi wytycznymi.”

czytamy w oświadczeniu.

 

Z okazji urodzin królowej organizowane są m.in. parady koni i pokazy sił powietrznych. Tego dnia rodzina królewska przybywa do Pałacu Buckingham w karocach, a następnie pojawia się na słynnym balkonie, by pozdrowić poddanych.

Z powodu pandemii koronawirusa królowa odwołała też tradycyjne letnie przyjęcia. Obecnie przebywa z księciem Filipem w Zamku Windsor.

 

Książę Karol zakończył już izolację i czuje się dobrze o czym poinformował jego rzecznik.

 

Clarence House potwierdził, że „książę Walii po konsultacji z lekarzem zakończył izolację” – powiedział rzecznik biura Karola w jego londyńskiej rezydencji. Następca tronu ma wznowić spotkania, przestrzegając rządowych zaleceń dotyczących utrzymywania dystansu.

 

ZOBACZ TEŻ:Lekarze ostrzegają: te OBJAWY występują zaraz po zakażeniu KORONAWIRUSEM!

 

 

Źródło:wpgwiazdy

Źródło zdjęcia:Instagram

 

Komentarze