Mikołaj na motocyklu wjechał w tłum w Gdyni! Poważny wypadek podczas przejazdu Mikołajów!

Tradycyjny przejazd Mikołajów w Trójmieście, który jest od wielu lat popularną akcją charytatywną, zamienił się w prawdziwy dramat. Motocyklista wjechał w tłum, który obserwował przejazd w Gdyni.

Potrącenie pieszej

Do wypadku doszło dziś po południu w Gdyni na Skwerze Kościuszki. Tysiące osób obserwowało charytatywny przejazd Mikołajów. To wieloletnia impreza, która wspiera domy dziecka i już na stałe wpisała się w krajobraz Trójmiasta. Jolanta Grunert, oficer prasowa KMP w Gdyni, powiedziała w rozmowie z dziennikiem Fakt:

Pomiędzy godziną 12.10 a 12.15 otrzymaliśmy zgłoszenie o potrąceniu pieszej. Do wypadku doszło gdy parada poruszała się ulicą Świętojańską w kierunku Skweru Kościuszki. W pewnym momencie dwa motocykle prawdopodobnie otarły się o siebie i zachwiały. Jednemu motocykliście udało się odbić, drugi wjechał w tłum i potrącił kobietę.

 

Facebook/ Gdynia 112

Ranna 42-latka

W wyniku zdarzenia ranna została 42-letnia mieszkanka Gdyni. Kobietę do szpitala zabrało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Strażacy rozstawili parawan, żeby zasłonić udzielanie pomocy rannej kobiecie. Na ulicy widać było krew. Wypadek i akcję ratunkową obserwował tłum ludzi, którzy przyszli zobaczyć paradę Mikołajów na motocyklach. Wśród zebranych było też dużo dzieci. Wypadek podczas przejazdu i widok służb, które udzielają pomocy rannej 42-latce może wywołać traumę u najmłodszych.

Źródło: Fakt

Zdjęcia: Gdynia 112

 Komentarze