Ministerstwo zdecydowało ws. Jurka Owsiaka!

Walka z Koronawirusem trwa! Jerzy Owsiak poinformował o wspólnej akcji z Ministerstwem Obrony Narodowej

Jerzy Owsiak poinformował, że razem z MON starają się zorganizować transport dla sprzętu medycznego, który utknął w Chinach. Oświadczył również, iż zamówił 3 tys. testów dla laboratorium w Łodzi.

„Wszystkie ręce na pokład. Od wtorku próbujemy razem z Ministerstwem Obrony Narodowej skonfigurować transport z Chin zamówionych przez nas osobistych pakietów ochronnych i kardiomonitorów. Super, że po liście natychmiast odezwał się do nas MON. Bardzo konkretna rozmowa i trzymajmy kciuki, aby transport się powiódł, a co najważniejsze – by odbył się bezpośrednio na trasie Chiny – Polska” – napisał na swoim Facebooku szef WOŚP.

„Zamówiliśmy także 3000 testów na koronawirusa dla laboratorium w Łodzi, które nosi imię WOŚP. Kilka lat temu wyposażyliśmy je całkowicie w sprzęt. Teraz jego praca pomoże przeprowadzać sprawnie badania na koronawirusa. W Polsce działa kilkadziesiąt podobnych laboratoriów. Fundacja rozważa także zakup dodatkowych partii testów. Te dla Łodzi kosztowały 190 612,22 zł.” – dodał Owsiak.

Owsiak poinformował, że zakupy będą dokonywane dla placówek najbardziej potrzebujących, o które wytypuje Ministerstwo Zdrowia. Ma to dotyczyć ponad 50 szpitali, ale kryterium przydziału nie będzie „koncert życzeń”.
Jurek jest bardzo zadowolony z systemu, który umożliwia zasygnalizowanie, że ktoś potrzebuje zakupów. „Sieć dobrosąsiedzkiej pomocy” budowana jest też w innych krajach. „Głowa do góry, pokonamy wirusa!” – tak Owsiak podsumował swój wpis w mediach społecznościowych.Komentarze