NASA zatrudni 9-letniego chłopca!? GALERIA ZDJĘĆ

NASA poszukuje osoby na stanowisko ,,Obrońca Ziemi” – tysiące odpowiedzi, setki zgłoszeń wybitnych uczonych z wysokimi stopniami naukowymi i doświadczeniem w pracy przy misjach międzyplanetarnych, ale pracownicy NASA odpowiedzieli na list, który nadesłał 9-latek.

 

Tysiące zgłoszeń, ale ten list był wyjątkowy.Napisał go 9-letni Jack. Młody, odważny i pewny siebie chłopiec, bo sam siebie nazwał „Opiekunem Galaktyki”. Stanowisko w NASA potraktował w dosłowny sposób. Pomyślał, że rola „Obrońcy Ziemi” polega na kontaktach z kosmitami i ochronie naszej planety.

We własnoręcznie napisanym liście chłopiec napisał:

Droga NASA, Mam na imię Jack i chciałbym zgłosić swoją
kandydaturę na stanowisko oficera do spraw ochrony planetarnej. Może i mam 9 lat, ale uważam, że świetnie nadawałbym się do tej pracy. Po pierwsze, moja siostra mówi, że jestem kosmitą. Widziałem prawie wszystkie filmy o kosmosie, jakie może zobaczyć. Oglądałem też serial „Agenci T.A.R.C.Z.Y.” i bardzo chciałbym zobaczyć „Facetów w
czerni”. Jestem świetny we wszystkich grach video. Jestem młody, więc mogę się nauczyć myśleć jak kosmita.

Z poważaniem Jack Davis,

Opiekun Galaktyki

Czwarta klasa.

 

NASA opublikowała nie tylko list Jack’a, ale również swoją odpowiedź:

Drogi Jack’u, Słyszałem, że jesteś Opiekunem Galaktyki i że jesteś zainteresowany stanowiskiem oficera do spraw ochrony planetarnej. Wspaniale! Oficer do spraw ochrony planetarnej to świetna i bardzo ważna praca. Chodzi w niej o pilnowanie, by Ziemia nie została zanieczyszczona przez malutkie organizmy, które przywozimy z misji na Marsie, księżycu i asteroidach. Musi też pilnować, żebyśmy nie zostawili ziemskich zarazków na innych planetach, aby poznawanie Układu Słonecznego było odpowiedzialne.
Zawsze poszukujemy do pomocy przyszłych wybitnych naukowców i inżynierów, więc mam nadzieję, że będziesz dobrze i ciężko pracował w szkole. Mamy nadzieję, że kiedyś spotkamy się w NASA!
Serdecznie pozdrawiamy,

Dr James L. Green

Dyrektor Sektora Nauk Planetarnych

 

źródło: cnn.com

fot.: youtube

kg

Komentarze