NIEBYWAŁY skandal! Producenci fałszowali skład ubrań!

Ale skandal! Producenci fałszowali skład ubrań! To się w głowie nie mieści!

„Wełniana” marynarka w składzie nie miała ani grama wełny! Koszule również miały sfałszowany skład! Ten proceder trwał od dawna! Ilu konsumentów zostało oszukanych!

Firmom Dastan Logistics, Kubenz i Recman już postawiono zarzuty. Może zostać na nich nałożona kara do 10% obrotów!

Zobacz także: TE osoby mogą już zapisywać się na szczepienia! Jest MAŁO czasu!

Fot. Pixabay

– Wyniki kontroli odzieży wizytowej pozwoliły na postawienie zarzutów przedsiębiorcom w zakresie wprowadzania konsumentów w błąd. W tym roku kontynuujemy działania i sprawdzamy jakość odzieży, tak aby zapewnić konsumentom dostęp do prawidłowych informacji o składzie surowca, z którego jest wykonany dany produkt. Konsumenci mają prawo do rzetelnej informacji, mającej przecież fundamentalne znaczenie dla podejmowanych przez nich decyzji czy i satysfakcji z użytkowania zakupionych produktów – powiedział Tomasz Chróstny, Prezes UOKiK.

Inspektorzy Inspekcji Handlowej odwiedzali wybrane sklepy z męską odzieżą wizytową i przekazali do laboratorium w Łodzi zakupione w nich garnitury, marynarki i koszule.

Badania odsłoniły szokującą prawdę!

– Koszula Dastan Logistics – zgodnie z etykietą powinna zawierać 80% bawełny i 20% poliesteru. Co wykazały badania? Poliester 65,1%, bawełna 34,9%. Garnitur męski MONACO firmy Kubenz powinien być wykonany w całości z wełny, a podszewka z wiskozy. Co wykazały badania? Użyto poliestru (69,1%) i wiskozy (30,9 %), a podszewka była całkowicie z poliestru. Marynarka od garnituru BERTIN marki Recman powinna zawierać 80% wełny i 20% poliestru. Co wykazały badania? Poliester 78,6% i wiskoza 21,4%. Wełny brak – podał UOKiK.

Ta sprawa szokuje! Nie można ufać nawet producentom znanych ubrań! Ktoś zbił majątek na oszukiwaniu klientów! To się po prostu w głowie nie mieści!

Lepiej nie kupować produktów tych firm!

Zobacz także: GIGANTYCZNE kary od UOKiK! Dostały je ZNANE firmy!

Fot. Pixabay

Źródło: UOKiKKomentarze