Nieoficjalne informacje w sprawie EKSHUMACJI 35 OFIARY KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ

Ekshumacja kolejnej – 35 ofiary katastrofy smoleńskiej i nieoficjalne informacje w tej sprawie.

 

Ekshumowano kolejną ofiarę katastrofy smoleńskiej. Prokuratura Krajowa, na prośbę rodziny, nie ujawnia danych ofiary. Media powołują się na nieoficjalne źródła Polskiej Agencji Prasowej, z których wynika, że czynności miały miejsce w Lublinie. Ciało przewieziono do Zakładu Medycyny Sądowej w Lublinie – poinformowała rzeczniczka PK prokurator Ewa Bialik.

 

Śledztwo w sprawie katastrofy przejęła na początku kwietnia Prokuratura Krajowa. O konieczności ekshumacji 83 ofiar smoleńskich informowano już w czerwcu 2016 roku. Przypomnijmy, że między 2011 2012 roku miało miejsce aż dziewięć ekshumacji.

 

Decyzję o ekshumacji podjęto z racji błędów w rosyjskiej dokumentacji medycznej, brakiem dokumentacji fotograficznej, oraz brakiem zgody na przesłuchanie rosyjskich biegłych.

 

Prokuratura ma w planach ekshumację kolejnych 22 ofiar w tym roku, oraz 26 w 2017 roku. Prokuratura Krajowa nie ujawnia szczegółów dotyczących ekshumacji, wiadomo jednak, że nieprawidłowości były aż w 13 trumnach. Błędy polegały na złym skompletowaniu zwłok – w trumnach znaleziono części ciał innych osób. Tego typu nieprawidłowości stwierdzono m.in. w trumnie Lecha Kaczyńskiego. W związku z rażącymi pomyłkami konieczne jest przesłuchanie określonej grupy świadków.

 

źródło: rmf24

fot.: screen youtube

kg

Komentarze