Nigdy NIE SIEDŹ tak w samochodzie – policja publikuje WSTRZĄSAJĄCE zdjęcie ku przestrodze!

zdjęcie, wypadku w samochodzie

Ten widok jest szczególnie popularny w sezonie wakacyjnym, gdy tysiące z nas udaje się samochodami na wakacyjne wojaże. Już kiedyś ostrzegaliśmy przed tym, jednak nie mieliśmy tak mocnego zdjęcia ku przestrodze. Dlatego teraz wracamy do tematu.

Policjanci z Walii w Wielkiej Brytanii postanowili pokazać zdjęcie rentgenowskie jednej z ofiar wypadku samochodowego. Lekarze, którzy przyjęli pacjentkę nazwali te obrażenia „zmieniającymi życie”, zaś sama młoda dziewczyna jest w stanie ciężkim. Doznała złamania kości udowej i zwichnięcia kości w drugiej nodze. Wszystko przez to, że nie wiedziała jak groźnie może skończyć się takie zachowanie w samochodzie…

 

 

Sierżant Ian Price służący w Dyfed-Powys Police w Walii opublikował zdjęcie rentgenowskie kobiety, która w czasie wypadku miała nogi ułożone na desce rozdzielczej. Postanowił je pokazać, bo uznał, że tylko tak mocny przekaz może przekonać ludzi do porzucenia tego głupiego nawyku.

 

Oto zdjęcie rentgenowskie okropnych obrażeń odniesionych przez pasażerkę z przedniego siedzenia, która trzymała stopy na desce rozdzielczej. Jeśli zobaczysz, że twój pasażer to robi, zatrzymaj pojazd i pokaż mu to zdjęcie

– napisał Ian Price.

 

Wiele osób obserwujących profil policjanta zaczęło podawać sobie zdjęcie dalej, przez co zyskało ogromną popularność. Znajdują się nawet osoby, które uwielbiały tak siadać w aucie, ale ten jeden obraz z rentgena przekonał je do zmiany nawyku.

 

ZOBACZ TEŻ: Niezwykłe odkrycie – KROWY potrafią MÓWIĆ. Doktorantka tłumaczy jak je ROZUMIEĆ

 

Jednak poza kończynami dolnymi, taki sposób siedzenia może wprost zagrozić naszemu życiu. Graine Kealy w 2007 roku przeżyła wypadek, podczas którego w taki sposób trzymała nogi. Wystrzał poduszki powietrznej wbił jej kolana prosto w twarz doprowadzając do okropnych obrażeń. Dziewczyna przez dwa lata żyła bez kości czołowej, w którą wdała się infekcja i musiała zostać usunięta. Mimo upływu lat kobieta wciąż jeszcze zmaga się z problemami zdrowotnymi, choć jej czoło zostało zrekonstruowane.

 

Komentarze