NOWY JORK stał się EPICENTRUM PANDEMII! Donald Trump: „Kwarantanna nie będzie konieczna”!

NOWY JORK stał się EPICENTRUM PANDEMII! Donald Trump: „Kwarantanna nie będzie konieczna”!

Nowy Jork nie radzi sobie z diametralnym wzrostem zakażonych koronawirusem. Prezydent USA Donald Trump przekazał w sobotnią noc swoje stanowisko w sprawie objęcia kwarantanną Nowego Jorku.

Donald Trump zwrócił się do urzędników federalnych w sprawie zaostrzenia zasad dotyczących podróżowania.

 

Prezydent oficjalnie przekazał, że kwarantanna nie będzie konieczna. Deklaracja ta pojawiła się po konsultacji Trumpa z gubernatorem Nowego Jorku. Andrew Cuomo stwierdził, że „byłaby to federalna deklaracja wojny”, która wywołałaby „chaos”.

 

Wcześniej głowa państwa zapowiadał  kolejne kroki mające na celu przeciwdziałanie rosnącej liczbie zakażeń koronawirusem, jednak podkreślał, że kwarantanna zabiłaby więcej ludzi niż koronawirus. Słowa te były szeroko komentowane.

 

Następnie amerykański prezydent poinformował, że 2-tygodniowa kwarantanna dla Nowego Jorku może jednak zostać wprowadzona. Miałaby powstrzymać mieszkańców przed podróżowaniem w inne regiony USA.

 

Więcej informacji na temat szczególnych środków bezpieczeństwa w Nowym Jorku, a także New Jersey i Connecticut, pojawi się wkrótce w oświadczeniu CDC (Centers for Disease Control and Prevention).

 

Nowy Jork stał się amerykańskim epicentrum pandemii koronawirusa. To tam sytuacja przedstawia się najdramatyczniej. Liczba zarażonych w USA przekroczyła 100 tys. osób. Jak dotąd zmarło ponad 2 tys. ludzi.

 

Amerykański rząd ma przeznaczyć 2 biliony dolarów w walce z kryzysem gospodarczym wywołanym przez pandemię koronawirusa. Donald Trump nazwał ten plan „największym i najśmielszym w historii USA”.

 

ZOBACZ TEŻ:Szokujący czyn 39-latka na wózku! Ukradł pieniądze przeznaczone na leczenie (…)!

 

„Pakiet obejmuje zarówno działania skierowane do amerykańskich gospodarstw domowych, jak i do biznesu – tego mniejszego i tego większego. W końcu mamy porozumienie w tej kwestii. Możemy je uznać za inwestycję czasu wojny”.

informuje lider republikańskiej większości w Senacie Mitch McConnell.

 

 

ZOBACZ TEŻ:WSTRZĄSAJĄCE informacje ws. statystyk zmarłych na koronawirusa! Liczby odbiegają od rzeczywistości?!

 

 

Źródło: 02; euractiv.pl

Źródło zdjęcia: InstagramKomentarze