Odkryto PRAPRZODKA WSZYSTKICH PAJĄKÓW! Wyglądał jak „Obcy” i był śmiertelnie niebezpieczny! [VIDEO]

Kanadyjscy uczeni natrafili na pozostałości nieznanego nauce stworzenia. Na pierwszy rzut oka wygląda jak bestia z filmu „Obcy”, ale jak twierdzą naukowcy, to od niego swój początek mogą brać nasze dzisiejsze pająki.

 

Stwór był stosunkowo niewielki, ale najpewniej szybki i niesamowicie drapieżny. Jego budowa każe sądzić, że jest praprzodkiem dzisiejszych pająków i roztoczy. Najprawdopodobniej potrafił błyskawicznie zaatakować, nawet większe stworzenia od siebie. Specyficzna budowa mogła takżę umożliwiać mu rozłupywanie twardych, chitynowych pancerzy.

 

Kanadyjscy specjaliści szacują, że zwierzę żyło około 500 milionów lat temu, a więc przed tzw. „eksplozją kambryjską”. Jest to okres, z którego pochodzi bardzo duża liczba różnorodnych skamieniałości organizmów wielokomórkowych. Badacze utożsamiają ten wzrost ilości skamielin z nagłym, nie do końca wyjaśnionym i zrozumiałym rozwojem różnych form życia na Ziemi.

 

Przestudiowanie budowy nowego gatunku zapewne pozwoli nam lepiej poznać rozwój  bezkręgowców na naszej planecie. Zresztą, kto wie, co jeszcze skrywa Ziemia. Być może największe odkrycia dopiero przed nami.

interia.pl

Komentarze