Piwo jest lekarstwem! Naukowcy to właśnie potwierdzili! Zobacz na co pomaga picie piwa!

piwo

Brytyjscy naukowcy właśnie podali taką informację: piwo ma właściwości lecznicze. Zobacz, jakie są pozytywne działania picia tego alkoholu.  

 

Okazuje się, że piwo, podobnie jak wino działa jako lek przeciwbólowy. Jak to się dzieje? Chodzi o to, że odpowiednie stężenie alkoholu we krwi może działać lepiej niż inne medykamenty, które kupujemy w aptece, często na receptę. Ale naukowcy jednak przestrzegają: nadmiar alkoholu w organizmie szkodzi zdrowiu.

 

Naukowcy z Uniwersytetu w Greenwich przeprowadzili badania, aby wykazać jak picie piwa może wpływać na ludzki organizm. Badanie polegało na tym, że swoim pacjentom zadawali ból rożnymi sposobami. Okazało się, że większość z tych pacjentów znosiła większy ból, gdy byli pod wpływem działania alkoholu. Zaskakujący fakt jest taki, że wystarczą dwa piwa, by próg bólu znacznie się przesunął.

 

ZOBACZ TEŻ: Kaczyński OSZALAŁ? Jego NOWY POMYSŁ będzie SŁONO kosztował!

 

Z drugiej jednak strony, choć piwo redukuje uczucie bólu o prawie jedną czwartą, to lekarze przestrzegają: „Nie należy stosować piwa jako zamiennika leków przeciwbólowych”.  Przeprowadzone badania wykazały również, że piwo ma najlepsze działania zmniejszania bólu wtedy, gdy jest on pity regularnie. A to z kolei prowadzi prosto do uzależnienia alkoholowego (alkoholizmu), który jest również chorobą. Negatywnymi skutkami alkoholu są problemy z wątrobą, metabolizmem, kłopoty z koordynacją ruchów.  Nie należy również pod wpływem alkoholu siadać za kierownicę. Szacuje się, że prawie 80 procent zatrzymanych nietrzeźwych złapanych kierowców to kierowcy, którzy pili alkohol poprzedniego dnia.

 

Źródło: portal. abczdrowie. pl

 

Komentarze