Polscy kierowcy przeżyją szok na stacjach paliw! Czeka nas (…)!

Konflikt między Stanami Zjednoczonymi Ameryki, a Iranem znacznie wpłynął na reakcję światowego rynku paliw. Kierowcy z niepokojem patrzą na aktualne ceny benzyny na stacjach paliw. Zdaniem ekspertów może dojść do sytuacji, że za litr przysłowiowej 95 będziemy musieli zapłacić ok. 6 złotych!

Pa rakietowym ataku Iranu na amerykańskie bazy wojskowe w Iraku ceny ropy poszły w górę o około 4%. Baryłka ropy kosztuje teraz 65 dolarów co stanowi najwyższą cenę od kwietnia ubiegłego roku. Na napiętą sytuację na Bliskim Wschodzie z niepokojem patrzą kierowcy, którzy najmocniej mogą odczuć skutki amerykańsko-irańskiego konfliktu. Analitycy z USA wieszczą jeszcze droższą cenę ropy i prognozują, że cena baryłki może wzrosnąć do 70 dolarów. Czy oznacza to, że na stacjach paliw zapłacimy znacznie więcej za benzynę?

 

 

ZOBACZ:„To potwory”! Oblali 8-latka benzyną, a potem go podpalili! Dziecko walczy o życie w szpitalu…

 

 

Według ekspertów cena 6 złotych za litr paliwa jest możliwa, ale pod jednym warunkiem. Jeżeli konflikt między USA, a Iranem się zaogni taki rozwój wypadków jest jak najbardziej prawdopodobny. Będzie to duży cios wymierzony w kierowców, którzy najmocniej odczują skutki niesnasek między oboma krajami. Specjaliści uspokajają jednak, że taki scenariusz jest brany trochę na wyrost, choć jak najbardziej realny. Zbrojny konflikt na Bliskim Wschodzie mógłby doprowadzić do przerwy w dostawach ropy w regionie Zatoki Perskiej. Jednak póki co powinniśmy spać spokojnie.

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE:Robisz zakupy w Internecie? DZIĘKI TEJ APLIKACJI, możesz zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych!

 

 

źródła: fakt.pl, foto:pixabay.comKomentarze