POWÓDŹ coraz bliżej! Najnowsze informacje NIEPOKOJĄ!

Powódź jest coraz bardziej prawdopodobna. Najnowsze prognozy są szokujące!

Jest bardzo zła sytuacja na rzekach, zwłaszcza w rejonie Włocławka i dolnej Odry. Już wydano ostrzeżenia! Nie jest dobrze!

Zobacz także: Monika Zamachowska zdradziła PATENT na dobry nastrój! Kto by pomyślał!

– Na podstawie sytuacji meteorologicznej i spodziewanego ocieplenia IMGW-PIB wydał ostrzeżenia i alerty – wezbrania o charakterze lokalnym występować będą w różnych regionach kraju. Aktualnie w rejonie Płocka, Włocławka i dolnej Odry, gdzie sytuacja jest bardzo trudna, operuje kilka grup pomiarowych IMGW-PIB mierząc pokrywę lodu i informując o sytuacji służby administracji państwowej – podał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Fot. Pixabay

Do zadań IMGW-PIB należy badanie poziomu rzek. Instytut analizuje sytuację na rzekach. Ma do dyspozycji prognozy, własne pomiary i zdjęcia satelitarne.

Co dalej? Sprawa wygląda nieciekawie!

– Sytuacja hydrologiczna w rejonie Włocławka jest bardzo trudna. Wciąż utrzymują się zjawiska lodowe, które powodują znaczne podpiętrzanie się stanów wody. W Wyszogrodzie i Kępie Polskiej przekroczony jest stan alarmowy, w Wyszogrodzie aż o 40 cm. Kolejne dni niestety nie przyniosą poprawy – dodano.

Niestety, musimy szykować się na najgorsze. Rząd już wezwał do akcji strażaków.

Miejmy nadzieję, że uda się jakoś uniknąć dużych strat. Powódź zawsze niesie za sobą zniszczenie i wielkie ludzkie tragedie.

Pozostaje liczyć na szybką zmianę prognoz.

Zobacz także: GIGANTYCZNA kasa na ratowanie firm! Lockdown potrwa jeszcze DŁUGO?!

Fot. Pixabay

Źródło: IMGW

Komentarze