Sprawdzają FAKTURY! Ponad 80 tysięcy…

Uwaga! Sprawdzają faktury! Ministerstwo Finansów bierze pod lupę faktury przedsiębiorców. Okazało się, że ponad 80 tysięcy…

 

W Ministerstwie Finansów mają teraz dużo pracy, bo sprawdzają faktury. Jak podaje portal money.pl, poddano do weryfikacji ponad 80 tys. faktur wystawionych przez podmioty niezarejestrowane do VAT na kwotę 2,7 miliarda złotych.

 

Jak podało na swoim profilu na Twitterze Ministerstwo Finansów: „Na podstawie JPK VAT za 2019 r. (styczeń-sierpień) zidentyfikowano 53 765 podatników, którzy w rejestrze zakupów ujęli faktury od 37 937 podmiotów niezarejestrowanych do VAT na kwotę prawie 2,7 mld zł”

 

To właśnie dzięki analizie plików JPK (Jednolity Plik Kontrolny) VAT od stycznia do sierpnia br. Krajowa Administracja Skarbowa zidentyfikowała rozbieżności dotyczące kwoty 8,7 mld zł. A w kwocie 8,7 mld zł podatek VAT stanowi aż 1,15 mld zł.

 

ZOBACZ TEŻ: Wiemy ILE ZAROBIŁA Małgorzata SOCHA  w tym roku!

 

Resort finansów przypomina, że od zeszłego już roku pliki JPK VAT wysyła każda firma, która jest podatnikiem VAT. Jest to zbiór danych, który zawiera informacje o operacjach gospodarczych za dany okres i umożliwia o wiele łatwiejsze ich przetwarzanie. Co ciekawe: Pliki JPK VAT wysyła co miesiąc ok. 1,6 mln podatników.

 

Źródło: money.pl

Komentarze