Szykujcie się na zimę 30-lecia! Gwałtowna zmiana pogody już w ten weekend!

Meteorolodzy zapowiadają, że zima, która zbliża się do nas wielkimi krokami będzie bardzo mroźna. Choć pierwsze, wstępne prognozy pogody mówiły, że nie będzie tak źle okazuje się, że zima 2019/2020 może być w Europie najmroźniejsza od 30 lat! I to wcale nie są żarty!

Pierwszą falę chłodu odczujemy już w ten weekend. Wszystko na to wskazuje, że już jutro zrobi się chłodno i pochmurno. Za nagłą zmianą i załamaniem pogody stoi cyklon Sebastian, który przyniesie do naszego kraju deszcz, a w niedziele i poniedziałek pierwsze opady śniegu i minusowe temperatury. To jednak dopiero prolog tego co nas czeka w najbliższych tygodniach. Sebastian znajduje się obecnie nad terenem Wielkiej Brytanii i stopniowo przesuwa się na wschód Europy. Do naszego kraju dotrze w nocy z 29 na 30 listopada. Najgorszą pogodę przyniesie na północy kraju. W niedziele opady deszczu i śniegu obejmą już całą Polskę.

 

ZOBACZ:Dlaczego zimą CZĘŚCIEJ CHORUJEMY? Specjaliści nie mają wątpliwości! To główny powód!

 

REKLAMA
REKLAMA

Zdaniem synoptyków pogoda już nie będzie nas rozpieszczać, a opadom deszczu i śniegu ma towarzyszyć porywisty wiatr zwiększający uczucie chłodu i minusowe temperatury. Na termometrach będzie od 1 do 4 stopni Celsjusza, jednak temperatura odczuwalna będzie o kilka stopni niższa. Cyklon Sebastian będzie towarzyszyły nam do poniedziałku, 2 grudnia. Później osłabnie i powędruje dalej na wschód. Mimo, że pojawi się słońce to będzie bardzo zimno. W ciągu dnia możemy spodziewać się tylko kilku stopni na plusie, a nocą temperatura może spaść do nawet -11 stopni Celsjusza.

 

ZOBACZ TAKŻE:Nosisz STRINGI zimą? Uważaj, skutki MOGĄ BYĆ OPŁAKANE!

 

źródła: fakt.pl, foto: pixabay.comKomentarze