Szybki wzrost zarażeń! 2500 nowych przypadków koronawirusa!

W Polsce i na świecie mamy fatalną sytuację w związku z koronawirusem. Coraz więcej osób zaraża się COVID-19.

W porównaniu do innych krajów europejskich w Polsce mamy mniej zachorowań i mniej ofiar śmiertelnych. Dzisiaj w Polsce odnotowano już 1120 przypadków zakażenia, a 14 osób zmarło. Posłowie planują wprowadzić nowelizację regulaminu Izby, która pozwoli na przeprowadzanie zdalnego oddawania głosów. Dzięki temu zmaleje zagrożenia zarażenia koronawirusem dla polityków.

 

CZYTAJ TAKŻE: 21-latka zmarła z powodu koronawirusa! Nie miała chorób towarzyszących

 

Sytuacja na świecie ma się dużo gorzej. Dzisiaj w Lombardii odnotowano aż 2500 nowych przypadków zarażenia koronawirusem (podczas gdy w Polsce to tylko 69 nowych przypadków). W Stanach Zjednoczonych bezrobocie osiągnęło najwyższą skalę od prawie 30 lat. Wnosi obecnie aż 3,3 mln osób, a ostatni najwyższy wynik z 1982 r. wynosił ok. 695 tys. bezrobotnych.

 

 

CZYTAJ TAKŻE: Szokujący przypadek 17-latka! Ma NIETYPOWE objawy zarażenia koronawirusem

 

 

Jest także dobra wiadomość! Dzisiaj na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie nastąpił rozładunek pakietu medycznego z Chin. Do Polski dotarł 1 mln 700 tys. maseczek, 40 640 kombinezonów, 10 tys. gogli i 416 500 rękawic. Pakiet zamówiła Agencja Rozwoju Przemysłu za 5 milionów złotych.

 

Źródło: wp.pl / foto Pixabay.comKomentarze