Tomasz Terlikowski jest Żydem? Zdjęcie w jarmułce obiegło cały świat!

Tomasz Terlikowski zdążył nas już przyzwyczaić do swoich kontrowersyjnych artykułów, wpisów i wypowiedzi. A teraz pozuje w jarmułce i mówi coś o jakichś Semitach.

 

Doprawdy trudno nam uwierzyć, że znany polski prawicowy dziennikarz dopuścił się takich rzeczy. Tomasz Terlikowski, który jest raczej kojarzony z prawym skrzydłem polskiego dziennikarstwa wstawia na swój profil w mediach społecznościowych dosyć nietuzinkowy wpis. Pozuje na tle choinki mając na głowie jarmułkę (tradycyjna żydowska czapeczka). Sami Państwo niech zobaczą.

 

 

Dziennikarz nie omieszkał dodać opisu. Jak czytamy na jego profilu na Facebooku: „Wszystkim szukającym moich korzeni chciałem powiedzieć za Piusem XI, że „duchowo wszyscy jesteśmy Semitami”. I dla wyjaśnienia to wypowiedź o Żydach, sprzeciwiająca się antysemityzmowi z 1938 roku 😀”

 

 

Internet od razu zareagował i przypomniał, że papież Pius XI w ogóle nie powiedział takich słów. A to jedynie moderniści przypisali mu ten cytat. Problem Żydów i semityzmu jest bardzo dyskutowalny. Bo cóż oznacza semityzm? Powędrujmy do słownika. Jak podaje PWN: „Semici, ludy semickie – termin wywodzący się z językoznawstwa (języki semickie), niemający konotacji etnicznych, używany na określenie ludów zamieszkujących staroż. Bliski Wschód (Żydzi, Asyryjczycy, Babilończycy, Aramejczycy, Fenicjanie, Arabowie i in.), wprowadzony w XVIII w., obecnie w nauce zarzucony”

 

 

Wyszło na to, że pan redaktor Terlikowski  ma wiele wspólnego z Arabami. Wedle naukowej definicji semici to również Arabowie. Pójdźmy krok dalej: niechęć do Arabów to przejaw antysemityzmu.

 

 

ZOBACZ: Dramat piosenkarza! Rafał Brzozowski usłyszał o sobie takie rzeczy!

 

 

A jak internauci zareagowali na wpis Terlikowskiego? Naturalnie, większość komentarzy nie jest pochlebna, a wręcz przeciwnie. Czytamy: „Jedni się fascynują znanymi sobie tylko powierzchownie religiami wschodu, inni – judaizmem rabinicznym. Jedni i drudzy myślą, że są jaśnie oświeceni. Takie czasy”, „Proponuję zapoznać się z książką Wojciecha Sumlińskiego „Powrót do Jedwabnego ” ,tam jest cała prawda o naszych przyjaciołach Żydach”, „Wpisuje się Pan w tak zwaną propagandę jakoby było coś takiego jak „judeochrześcijaństwo” a jak wszyscy wiemy nie ma i nigdy nie było takiego zwierzęcia… jest Pan dla mnie tak wiarygodny jak Gross i reszta … !

 

Źródło: Facebook

 Komentarze