Tragedia pod Łodzią. W beztlenowej chłodni znalazł zwłoki…

Pewien mieszkaniec wsi Sadkowice nieopodal Rawy Mazowieckiej w województwie łódzkim dokonał wstrząsającego odkrycia w swojej chłodni beztlenowej. W środku znalazł zwłoki dwóch Ukraińców. Policja wyjaśnia jak doszło do ich śmierci i co robili w chłodni. 

Do zdarzenia doszło 10 listopada. Około godziny 11 właściciel chłodni wszedł do środka, gdzie znalazł ciała Ukraińców. Komora chłodnicza była beztlenowa i prawdopodobnie mężczyźni po prostu się w niej udusili.

 

ZOBACZ TEŻ: Chciał spalić rodzinę, a potem zaszył się w lasach. Podpalacz z Kaplina składa zeznania!

 

Na miejsce natychmiast skierowano policjantów, przed których przybyciem mężczyzn z chłodni ewakuowali strażacy. Przybyły na miejsce lekarz pogotowia stwierdził ich zgon. Jak później ustalili policjanci byli to dwaj obywatele Ukrainy w wieku 28 i 46 lat

– dowiedzieliśmy się z komunikatu policji.

 

Polskie służby poinformowały ambasadę Ukrainy o śmierci dwóch obywateli tego państwa. Przeprowadzono też oględziny miejsca zdarzenia, przesłuchano świadków, a ciała zabezpieczono do dalszych badań i sekcji zwłok.

 

Śledztwo prowadzi Prokuratora Rejonowa w Rawie Mazowieckiej. Jak wyznał właściciel terenu, udostępniał on dwóm Ukraińcom kontener mieszkalny znajdujący się na posesji, niedaleko chłodni. Czy to możliwe, że mężczyźni pomylili się w nocy i weszli do niej zamiast do kontenera? Czy nie była ona zabezpieczona w żaden sposób przed wejściem osób postronnych? Na te wszystkie pytania muszą odpowiedzieć śledczy. Być może badania toksykologiczne pomogą w ustaleniu jak doszło do tego fatalnego wypadku.

 

 Komentarze