TYLE Lidl płaci już za godzinę pracy! „Rzucę pracę w banku”.

pracy

Sieć sklepów Lidl poszukuje pracowników. Dyskont zaoferował zawrotną stawkę za godzinę pracy.

O ofertach pracy, które pojawiły się w niektórych w sklepach Polsce pisaliśmy już wcześniej w TYM ARTYKULE  według informacji podanych przez portal wirtualnemedia.pl sieć sklepów wycofała plakaty z ogłoszeniami o pracę. Jak się okazało, nie zawierały one najważniejszych informacji o wymiarze pracy oczekiwanym od pracownika. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Na emeryturę w wieku 53 lat?! Będą też podwyżki świadczeń.

 

Wiadomość o ofertach pracy, które pojawiły się w sieciach sklepów Lidl poruszyła całą Polskę. Sklep zaoferował zawrotną stawkę za godzinę w wysokości 50 zł. Biorąc pod uwagę średnie zarobki w innych branżach kwota ta bije na głowę nawet stanowiska pracy np. w bankach.

 

„Jeśli kwota faktycznie okaże się prawdziwa, bez wahania rzucę pracę w banku. Głównie ze względu na stres, który towarzyszy mi w pracy.”skomentował w rozmowie z portalem wsieci24.pl pracownik jednej z placówek czołowego banku komercyjnego w Polsce

 

Jak się okazuje, Lidl oferuje umowę o pracę, ale nie tylko w soboty od godz. 8-12, czyli w zakresie 16 albo 20 godzin miesięcznie tylko na jedną piątą etatu. Zatrudnieni pracownicy mają pracować także w inne dni tygodnia niż soboty.

 

„W nawiązaniu do opublikowanego artykułu chcielibyśmy podkreślić, że wspomniana kwota 770 zł brutto to wysokość wynagrodzenia dla pracownika zatrudnionego na 20% etatu. Pracownik, który zainteresowany jest pracą dodatkową w sklepie naszej sieci w wymiarze 20% etatu powinien przepracować około ok. 35 godzin w miesiącu – część z nich może być przepracowana właśnie w soboty. Warto więc zaznaczyć, że praca w sobotę to tylko część etatu pracownika zatrudnionego na 20% etatu. Ponadto w Lidl Polska wysokość zarobków określamy w wymiarze miesięcznym, a nie godzinowym.” – informuje Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communication z Lidl Polska.

 

źródło: wiadomoscihandlowe.pl/ fakt24

 

Komentarze