W tym KRAJU wylano najwięcej ŁEZ, bo…

Są kraje mniej i bardziej „płaczliwe”, a zgodnie z nowym badaniem, niemowlęta w Wielkiej Brytanii płaczą więcej niż gdziekolwiek indziej w uprzemysłowionym świecie!

 

Naukowcy stwierdzili, że Wielka Brytania stała się międzynarodową „krzywą płaczu” dla niemowląt w wieku poniżej trzech miesięcy. Następne w czołówce zapłakanych krajów to Włochy, Holandia i Kanada, które również znalazły się na czele badania.

 

Naukowcy analizowali dane dotyczące prawie 8 700 dzieci w różnych krajach biorących udział w poprzednich badaniach, aby dowiedzieć się, ile płaczą dzieci w ciągu pierwszych 12 tygodni.

Niemowlęta w Danii, Niemczech i Japonii płaczą najmniej.

 

„Nie dziwię się” – mówi duński specjalistka ds. Rodzicielstwa i współautorka Duńskiej drogi rodzicielskiej – mówi Jessica Joelle Alexander. „Pierwszy rok życia dziecka jest uważany za tak ważny w Danii, a to zupełnie inna perspektywa względem innych krajów. Duńscy rodzice są znacznie mniej zestresowani, ponieważ otrzymują dobry urlop macierzyński i ojcowski. Matki mają więcej czasu wolnego, co idzie w parze z mniejszym stresem, lepszym kontaktem, postępowaniem i w efekcie skutkuje mniejszą ilością płaczu. Och i jeszcze jedno, duńskie dzieci śpią dużo na zewnątrz.”

 

Naukowcy stwierdzili, że średnio niemowlęta płakały przez około dwie godziny dziennie w ciągu pierwszych dwóch tygodni po urodzeniu.

Profesor Dieter Wolke, z Uniwersytetu Warwick, który nadzorował badania powiedział: „Możemy dowiedzieć się więcej na temat kultury, w której jest mniej płaczących, a także czy to może wynikać z rodzicielstwa czy innych czynników związanych z doświadczeniami z okresu ciąży lub genetyką”.

 

Najwyższy poziom kolki – zdefiniowany jako płacz przez więcej niż trzy godziny dziennie, co najmniej trzy dni w tygodniu – zaobserwowano w Wielkiej Brytanii, a następnie w Kanadzie i we Włoszech. Dania i Niemcy miały najniższe wyniki, a Polska nie była uwzględniana w badaniu. Wyniki zostały opublikowane w czasopiśmie Pediatrics.

 

Jak widać, wychowanie i styl życia znacznie wpływają na zachowanie nawet malutkich dzieci. I skoro Wielka Brytania już teraz otwiera niechlubną czołówkę, to co będzie po Brexicie Anglii?

 

źródło: news.sky.com

fot. pixabay

Komentarze