W perfidny sposób chciał oszukać BANKIERA! O mały włos nie dostał KREDYTU na 200 tysięcy złotych!

Pewien 29-latek próbował w perfidny i wyrafinowany sposób wyłudzić 200 tys. zł kredytu. Wpadł, bo..

Do zdarzenia doszło w banku w Lesznie w województwie wielkopolskim, gdzie mężczyzna potrzebował zaczerpnąć sporej sumy gotówki, a mianowicie 200 tysięcy złotych kredytu.

 

Zatrzymany tłumaczył, że pieniądze te były mu potrzebne na spłatę dotychczasowych długów z jakimi zalega. Choć plan był bardzo wiarygodny to jednak się nie powiódł.

 

Policjanci z Wydziałów do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i Komendy Miejskiej Policji w Lesznie zatrzymali mężczyzę dosłownie na gorącym uczynku.

 

Jak poinformowała asp. sztab. Monika Żymełka z KPP w Lesznie mężczyzna przedłożył w placówce podrobione zaświadczenie z ZUS-u o niezaleganiu z opłacaniem składek ubezpieczeniowych oraz sfałszowaną historię rachunku bankowego.

 

„Podczas omawiania formalności kredytowych do banku weszli policjanci i zatrzymali nieuczciwego kredytobiorcę”– mówi asp. sztab. Monika Żymełka.

Mężczyzna cały czas usilnie tłumaczył policjantom, że pieniądze były mu niezbędne na spłatę wcześniejszych zaległości.

 

ZOBACZ TEŻ:Kamil D. znowu ZATRZYMANY! Tym razem zrobił coś…

 

Zatrzymany okazał się właścicielem jednej z firm w powiecie gostyńskim i usłyszał zarzut usiłowania wyłudzenia kredytu na podstawie sfałszowanej dokumentacji.

Prokuratura Rejonowa w Lesznie zastosowała wobec mężczyzny dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe. 29-latkowi grozi teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

 

ZOBACZ TEŻ:Wyszły na JAW INTYMNE spotkania księżnej Meghan! Jej kochankiem był…

 

Źródło:radiozetwiadomości

Źródło zdjęcia:pixabayKomentarze