Wódka, to nie tylko KAC?! Oto 7 ZDROWOTNYCH KORZYŚCI WÓDKI, o których nie słyszeliście!

Wódka, to nie tylko KAC?! Oto 7 ZDROWOTNYCH KORZYŚCI WÓDKI, o których nie słyszeliście!

Nie ma wątpliwości, że wódka jest wysokoprocentowym alkoholem, który w nadmiarze szkodzi zdrowiu. 

Wódka kojarzy nam się przede wszystkim z kacem, dużym odwodnieniem, spadkiem energii i innym dyskomfortem związanym z nadużywaniem alkoholu.

 

Nie wszyscy jednak wiedzą o zaletach wódki. Jakkolwiek to brzmi wódka może mieć zalety! Czy chcesz je poznać?

 

Oto 7 korzyści płynących z zastosowania wódki:

 

1.Wódka do dezynfekcji. Wódka to naturalny środek dezynfekujący i antyseptyczny. Ma zastosowanie w leczeniu bólu zębów, ran, a także podczas czyszczenia domu. Ogromna ilość produktów do czyszczenia domu, higieny i pielęgnacji zawiera w swoim składzie alkohol.

 

2.Zmniejsza poziom stresu.Udowodniono naukowo, że wódka łagodzi napięcie znacznie lepiej niż czerwone wino.

 

3.Ochrona higieny jamy ustnej.Właściwości bakteriobójcze wódki pomagają w walce z przykrym oddechem.

 

4. Może łagodzić objawy wywołane przez artretyzm. Pacjenci, którzy cierpieli na reumatoidalne zapalenie stawów i pili regularne niewielki ilości wódki przez cały miesiąc, odczuwali mniej bólu i dolegliwości zapalnych związanych z chorobą.

 

5.Wódka jako produkt do pielęgnacji skóry szczególnie trądzikowej. Wódka działa jak naturalny środek ściągający ze względu na swoje właściwości dezynfekujące. Pamiętaj, aby przed zastosowaniem najpierw rozcieńczyć ją z wodą w proporcji przynajmniej 1:1.Pamiętajmy jednak, że nie każdy trądzik nadaje się do „leczenia go alkoholem”.

 

6.Zmniejsza ryzyko związane z cukrzycą. Korzystniej od piwa lub wina, kieliszek wódki może obniżyć poziom cukru we krwi.

 

7.Obniża cholesterol. Wódka zwiększyć przepływ krwi w organizmie, a w pewnym stopniu zapobiega również zakrzepom, udarom i innym chorobom serca. Wódka może również pomóc obniżyć poziom cholesterolu.

 

ZOBACZ TEŻ:W 4 minuty zwalczysz BÓL PLECÓW i ukoisz nerwy! To idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie lubią ćwiczyć!

 

Nie oznacza to, że wódkę należy pić, bo jest zdrowa. Ten wysokoprocentowy trunek może jedynie przyczynić się w jakiś minimalny sposób do „poprawy naszego zdrowia”. Warunek jest jeden: spożywany tylko w sporadycznych i małych ilościach. Każdy alkohol uzależnia i może stać się początkiem do powstania poważnych chorób.

 

 

Źródło:5minutdlazdrowia/pixabayKomentarze