Wsiadła do busa i… straciła pamięć!

Kobieta wsiadła do busa. Gdy opuściła pojazd, nie wiedziała, co się z nią dzieje i gdzie jest! Na szczęście na miejscu pojawili się…

Policjanci z Czchowa patrolowali Iwkową. W trakcie patrolu dostali informację od mieszkańców, że w centrum miejscowości znajduje się starsza kobieta. Błąka się i wygląda na zdezorientowaną. Funkcjonariusze szybko dotarli na miejsce.

– W rozmowie z mundurowymi kobieta wypowiadała się chaotycznie, a próby ustalenia jej tożsamości i miejsca zamieszkania okazały się bezskuteczne. Kobieta nie miała przy sobie żadnych dokumentów. Policjanci nawiązali kontakt z okolicznymi sołtysami, aby ustalić czy kobieta jest mieszkanką gminy Iwkowa – relacjonują policjanci.

Fot. Pixabay

Funkcjonariusze rozmawiali z okolicznymi mieszkańcami, ale nikt nie potrafił powiedzieć, kim jest kobieta. Dopiero pod sklepem w miejscowości Dobrociesz staruszkę rozpoznała obsługa sklepu. Od razu spróbowano skontaktować się z jej najbliższymi. W międzyczasie do policjantów zadzwonił dyżurny brzeskiej jednostki. Ten otrzymał zgłoszenie od rodziny o zaginięciu 89-latki z Dobrociesza.

Na szczęście seniorka była już w radiowozie i szybko została przekazana zatroskanej wnuczce.

Skąd całe zamieszanie? Staruszka najprawdopodobniej wsiadła do busa i wysiadła z niego 6 km od miejsca swojego zamieszkania. Dokąd chciała dojechać?

– Policjanci apelują, aby wzmóc czujność nad osobami, za które jesteśmy odpowiedzialni, szczególnie tymi, które ze względu na wiek czy różne schorzenia mogą znaleźć się w niebezpieczeństwie. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi może doprowadzić do nieszczęścia – przypominają funkcjonariusze.

Warto wspomnieć, że szajka okradła seniorów na kwotę ponad 65 tys. zł. Złodzieje meli metodę, która wydawała im się idealna. Na ich trop wpadli policjanci.

Od czerwca do sierpnia trzy domy zostały okradzione metodą na tzw. legendę handlu obwoźnego. Złodzieje pukali do drzwi starszych osób i wchodzili do środka pod pretekstem sprzedaży kocy albo firan. Prosili też o stare, niepotrzebne ubrania lub o przyniesienie wody.

Zobacz także: Szokujące! Zawiózł żonę do lasu, wziął siekierę i…

Fot. PixabayKomentarze