Zakonnica z Broniszewic chciała być dowcipna. Hejt internautów zwalił ją z nóg!

Siostra Tymoteusza Agnieszka Gil to Dominikanka na co dzień pracująca w Domu Pomocy Społecznej w Broniszewicach. Ośrodek zwany jest „Domem Chłopaków”, bo zapewnia opiekę chłopcom „w różnym wieku i z różnym stopniem niepełnosprawności intelektualnej i fizycznej”.

Kilka dni temu Agnieszka Gil poprosiła o pomoc dla innej placówki:

 

PILNE!!! Nowy Sącz – COVID-19 przedostał się do Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych – 38 osób ma wynik dodatni, ul. Nawojowska 159. Wolontariusze potrzebni od zaraz.

 

Dalej zakonnica pozwoliła sobie na żart czy też lekką ironię. Nawiązała to faktu, że wiele ludzi twierdzi, że nie wierzy w koronawirusa. Mówi się też o fałszywej pandemii. Więc to takich niedowiarków siostra Agnieszka Gil zachęcała do wolontariatu:

 

Szczególne zaproszenie dla tych, którzy uważają, że wirusa nie ma…. nie będą przynajmniej cierpieli z powodu noszenia masek i niewygodnych kombinezonów. Ich pomoc będzie na pewno bardziej efektywna, bez stresu.

 

fot. screen

 

Jednak post Dominikanki zniknął z Facebooka. Dlaczego? Czyżby pomoc nie była już potrzebna?

POLECAMY: Yoł yoł, siostrzyczki! Rapujące zakonnice z Łagiewnik podbiły Internet! (VIDEO)

Wyjaśnienie jest bardzo nieprzyjemne. Agnieszkę Gil za jej wpis spotkał straszny hejt. Usunęła swój wpis, zamieściła jednak wyjaśnienie.

 

https://www.facebook.com/tymoteusza.gil

 

Mówi w nim szczerze  o swoich emocjach:

 

Usunęłam post o pomocy w DPS w Nowym Sączu, ponieważ nie byłam w stanie znieść hejtu. Kierownictwo tego Domu poprosiło nas o pomoc w znalezieniu wolontariuszy. Takie ogłoszenie umieściłam na fb. To czy ludzie wierzą w koronawirusa czy nie jest mało istotne… ale wyzwiska, które padły pod moim adresem podcięły mi skrzydła… I choć jestem zakonnicą wzbudziło to we mnie najpierw złość…później smutek… a teraz wielkie zniechęcenie, nie do ludzi ale do wystawiania siebie…

 

Siostra Agnieszka zastanawia się także nad przyczynami takiego hejtu:

 

Jeżeli nie podoba Wam się forma to napiszcie o tym ale nigdy nie poniżajcie drugiego Człowieka… Nie wiem skąd się to bierze…. czy to norma społeczna? Czy ludzie, którzy nic nie potrafią dać od siebie tak właśnie sobie radzą?

 

Pod tym wpisem, Dominikanki znalazło się wiele słów wsparcia. Są osoby, które uważają, że usunięty wpis był świetny i że siostra nie powinna się przejmować hejterami.

Zobacz też: Ksiądz z Ignalina spadł z nieba! Uratowało go mające 300 lat…

 

https://www.facebook.com/tymoteusza.gil/posts/3207278476024757Komentarze