Zatrzymano znanego RAPERA – Zliczając przestępstwa grożą mu nawet 44 lata więzienia!

Amerykański raper DMX został oskarżony o uchylanie się od płacenia podatków po tym, jak ukrył swoje dochody z Internal Revenue Service. DMX ma 46 lat, a grożą mu nawet 44 lata więzienia. 

 

Zdaniem nowojorskich prokuratorów, Rapper DMX został oskarżony o oszustwa podatkowe. Artysta, którego imię brzmi Earl Simmons, rzekomo zaangażował się w wieloletni schemat ukrywania milionów dolarów dochodu od władz i dzięki temu zdobył na swoim koncie dodatkowe 1,7 miliona dolarów. 

 

Amerykański prokurator z Manhattanu, Joon Kim powiedział, że wykonawca zabrał miliony na swoich występach, programach telewizyjnych i piosenkach, w tym hitu „X Gon ‚Give Ya” z 2003 roku, ale mimo potężnych sum na koncie uniknął płacenia podatków od swoich zarobków.

 

 „Będziemy ścigać tych, którzy umyślnie i kryminalnie uchyli się od tego podstawowego obowiązku obywatelstwa” – podkreśla prokurator.  DMX, który zyskał sławę na początku lat dziewięćdziesiątych, na swoim koncie zgromadził nie tylko 1,7 mln dolarów z nieopłaconych podatków, ale również aresztowanie za przestępstwa, w tym posiadanie narkotyków, lekkomyślną jazdę, okrucieństwo wobec zwierząt i problemy z płaceniem alimentów. DMX ma 46 lat, a grozi mu nawet 44 lata więzienia. 

 

Przypominamy jeden z jego największych hitów:

 

 

źródło: anonews / youtube

fot.: pixabay

kgKomentarze