Dlaczego psy przechylają głowę, gdy do nich mówimy? Odpowiedź specjalisty cię zaskoczy!

Dlaczego psy przechylają głowę, gdy do nich mówimy? Odpowiedź specjalisty cię zaskoczy! Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego nasze czworonogi przechylają głowy, gdy wysyłamy im jakiś słowny komunikat? Dzisiaj rozwiejemy wasze wątpliwości. Zachęcamy do lektury.

Jak mówi stare przysłowie: pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Cechuje się ogromną wrażliwością, jest niezwykle wierny, uwielbia się przytulać i kocha, kiedy go głaszczesz. Ale dlaczego przechyla głowę kiedy do niego mówisz? Ot zagwostka.

 

Zdaniem specjalistów pieski przechylają głowy z następujących powodów:

  • aby lepiej słyszeć
  • aby lepiej widzieć
  • ponieważ czegoś oczekują
  • aby okazać człowiekowi zrozumienie i empatię
  • ponieważ chcą zwrócić naszą uwagę
  • z powodu problemów z błędnikiem

 

Wiele wskazuje na to, że czworonogi przechylają głowę by lepiej nas słyszeć. Psy mają tak skonstruowane uszy, że potrafią nimi poruszać, co ułatwia im zlokalizowanie źródła dźwięku i ocenienie odległości do niego.

 

 

Z powodu wysuniętego, spłaszczonego pyska psy mają ograniczoną widoczność. Przechylając głowę w bok starają się więcej wyczytać z naszej mimiki twarzy, zachowania. Przechylenie głowy tworzy inną perspektywę.

 

 

Wielokrotnie psy przechylają głowę, gdy widzą, że ich właściciel się smuci. Możesz być pewien, że niedługo później piesek przyjdzie cię pocieszyć.

Źródło: Z pazurem

Zobacz też: Rozjuszony przez torreadorów byk wskoczył na trybuny pełne ludzi! Zobacz przerażające nagranie!Komentarze