Ile osób można zaprosić na IMPREZĘ? Sprawa jest SKOMPLIKOWANA!

Ile osób może być na imprezie. Ile możemy zaprosić? Sprawa jest skomplikowana…

Do 28 marca w imprezach i spotkaniach w domu może brać udział maksymalnie 5 osób. Co ważne, do limitu nie wliczamy osoby, która zaprosiła nas na imprezę i osób, które z nią wspólnie mieszkają lub gospodarują.

Co jednak wtedy, gdy dom ma dwa piętra lub więcej?

– W całym domu liczba gości nie może przekroczyć 5 osób – nie wliczając domowników. Nie ma znaczenia, czy imprezy zostaną podzielone na dwa piętra, chyba że na każdym piętrze znajduje się oddzielnie wyodrębniony lokal mieszkalny – tłumaczy Rzecznik Praw Obywatelskich.

Zobacz także: Premier nie ma wątpliwości! Wprost wypowiedział się o epidemii!

Sprawa nie jest więc taka prosta. Duży dom to nie powód do zwiększenia liczby osób na imprezie.

Warto też pamiętać o tym, że na podstawie § 26 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 lutego 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, nie możemy organizować zgromadzeń w rozumieniu art. 3 ustawy z dnia 24 lipca 2015 r. – Prawo o zgromadzeniach, z wyłączeniem zgromadzeń organizowanych na podstawie zawiadomienia, o którym mowa w art. 7 ust. 1, art. 22 ust. 1, albo decyzji, o której mowa w art. 26b ust. 1 tej ustawy.

Zobacz także: SZCZEPIENIA w domu? TAK, to MOŻLIWE!

Fot. Pixabay

Źródło: RPO



Komentarze